ÜNLÜLERİN SAÇLARINA AKLAR DÜŞTÜ!

Stresten, reyting kaygısından, aşırı sorumluluktan, genetik sebeplerden saçları kırlaşanlar, hızlı özel hayatı sebebiyle saçları kırlaşanlar, saçları bir gecede beyazlayanlar…. Liste hızla uzayıp gidiyor…

Magazin

ÜNLÜLERİN SAÇLARINA AKLAR DÜŞTÜ! Adeta Hollywood’da Wasabia fırtınası esiyor. Wasabia bir Japon baharatı. Sebebi her ne olursa olsun saçları erkenden beyazlayan ve doğallığını korumak için boyatmak istemeyenler bu mucize bitkiyi konuşuyor. Birkaç yıldır kanserden korunmak ve antibiyotik etkisi için Wasabia kullananlar şimdi gençlik için ondan yardım alıyor. Fitoterapi uzmanı (Bitki uzmanı) Seda Sakacı konuyla ilgili şunları söyledi; “Wasabia” Japonya’da devamlı nehir kenarlarında yetişiyor. Nehir kenarında yetişeni çok kaliteli ve pahalı, kilosu 100 dolara kadar çıkıyor. Bunlardan saç rengini geri döndüren şampuan ve sprey yapılıyor. Işığı kaç derece ile nereden aldığı bile çok önemli. Toprakta yetişenleri de mevcut ama onların kalitesi düşük. Sushi’lerde daha çok bu çeşidi kullanılıyor. Saç diplerindeki kan basıncını artırarak, saça rengini veren pigmentlerin tekrar canlanmasına yardımcı oluyor.” Dünya bu buluş ile çalkalanıyor, saçı kırlaşan birçok ünlü isim bu bitkiyi kullanıyor.


Peki hangi ünlüler bu bitkiye ihtiyaç duyuyor ve ünlülerin saçları neden çabucak beyazlıyor? (Beren Saat, Özcan Deniz, Azra Akın, Necati Şaşmaz, Tamer Karadağlı, Erkan Petekkaya, ABD Başkanı Barack Obama, Arda Turan, Sabri Sarıoğlu, David Beckham, Hagi, Hüsnü Şenlendirici, Robie Willams, Brad Pitt, Okan Bayülgen, Beyazıt Öztürk, Halit Ergenç, Aydın, Ümit Özat)

Özcan Deniz: Şarkıcı Özcan Deniz’in saçlarına genç yaşta aklar düştü. Deniz’in hayatı stres dolu geçti. Şarkıcılık piyasasına girme çabaları onu çok zorladı. Hatta “Neredesin Firuze” filminde bunların bir kısmını anlattı. Albümü tutup başarıları ardı ardına kovaladıktan sonra Prestij Ailesi faciası ile karşı karşıya kaldı. Sırtından bıçaklandığı iddia edildi, hatta bir süre oradaki “kanka”ları ile görüşmedi. Asmalı Konak dizisinde canlandırdığı Seymen Ağa rolü ile oyunculukta da muhteşem bir başarı yakalayan Özcan Deniz, daha sonra ne yaparsa yapsın o kadar zirveye çıkamadı. Sadece iş yaşamında değil ailevi olarak da çok çekti Deniz. Babası ile problemler yaşayan ve görüşmeyen Deniz, abisi yüzünden de icralık oldu. Hatta şirketinin borcu nedeniyle Özcan Deniz'in bindiği BMW X5 marka cipe el konulduğu ileri sürüldü. Genetik faktörlerin yanı sıra işte tüm bunlar Deniz’in saçlarını beyazlattı. En son senaryosunu yazdığı, yönettiği ve oynadığı “Ya sonra” filmi ile iyi bir gişe elde eden Özcan Deniz’in keyfi şimdilerde oldukça yerinde. Ama saçları hala beyaz…


Necati Şaşmaz: Necati Şaşmaz “Kurtlar Vadisi” sayesinde muhteşem bir başarı yakaladı. Canlandırdığı “Polat” karakterinin ağırlığını özel hayatında da yaşayan Şaşmaz büyük bir sorumluluk taşıyor. Dizide işlenilen konular ile sadece ulusal alanda değil uluslar arası arenadan da zaman zaman tepkiler alıyor hatta ülkeler arası krizler yaşanıyor. Tüm bunlar da en büyük ağırlığı başrol oyuncusu Necati Şaşmaz yükleniyor ve yaşadığı dayanılmaz stres yüzünden de saçlarına her geçen gün daha da fazla aklar düşüyor.


Tamer Karadağlı: Neredeyse ilk başlarda karizması, kırlaşan saçlarına bağlıydı. Çocuklar Duymasın dizisi ile zirve yapan Tamer Karadağlı, o dizi esnasında özel hayatında yaşadığı krizler ile de gündeme geldi. Yeni doğan çocuğuna rağmen eşinden boşanan Tamer Karadağlı hızlı özel hayatı sayesinde magazin gündeminden de uzun süre düşmedi. Eski eşi ve çocuğunu bu olaylardan uzak tutmaya da çok çaba harcadı. Bir çok yapımda rol aldı ancak hiçbiri Çocuklar Duymasın’ın başarısına ulaşamadı. Sonunda daha sakin bir yaşamı tercih etti, Çocuklar Duymasın tekrar başladı ve huzurlu hayatına kavuştu. Ancak yaşadığı stres dolu günlerde saçlarına gün be gün yansıdı. Neredeyse saçları bembeyaz hale geldi. Taş fırın erkeği olarak saçlarını boyatmayı kendine yediremedi ve hayranları eski hafif kırlaşmış, gri saçlı görüntüsünü arar oldu.

Erkan Petekkaya: Sabah şekeri olarak hayatımıza giren Erkan Petekkaya saçlarına her zaman çok özen gösterdi. Saç şekillerini her zaman farklı kullandı. Jöle, saç spreyleri gibi ürünleri çok tükettiği gözlendi. Genetik miras olarak beyaz saça yatkın olan Petekkaya bir de saçları ile çok oynayınca bedelini erkenden beyazlayan saçlarla ödedi.


Beren Saat: Aşk-ı Memnu’daki ‘Bihter’ rolüyle Türkiye’nin en çok konuşulan ve kazanan oyuncusu olan Beren Saat 2004’te ‘Türkiye’nin Yıldızları’ yarışmasında keşfedilmişti. Beren Saat o günlerde 20 yaşındaydı. Evlenmeyi düşündüğü sevgilisi Efe’nin isteği üzerine bu yarışmaya girmiş, ikinci olmuştu. Efe yarışma sonuçlandıktan birkaç gün sonra trafik kazasında hayatını kaybetti. Beren Saat yıkıldı ve acı sonrası saçlarına aklar düştü. Beren Saat 1 yıl önce yaptığı röportajda Efe için şunları söylemişti: “Hayatımın aşkıydı. Yarışmaya girmem için beni ikna etmişti. Yoksa oyuncu olamazdım ki! Bir akşam beraber yemek yedik. Beni eve bıraktı. Bu onu son görüşüm oldu. Efe, arkadaşının kullandığı arabayla kaza geçirip hayatını kaybetti. Hastanede ona son kez dokunduğum anı unutamıyorum. Birinci hayatım onun ölümüyle sona erdi. Şimdi ikinci hayatı yaşıyorum.” Şu an Beren Saat ,Levent Semerci ile ikinci baharını yaşıyor. Ama üzüntülü günlerinin izlerini taşıyan beyaz saçları, her defasında objektiflere yansıyor.


Obama: George W. Bush’tan görevi 20 Ocak’ta devralan ABD’nin 47 yaşındaki 44. Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray’da iki ayını doldurmadan saçlarına aklar düştü. Obama’nın 44 günde saçlarının beyazlaması ABD basınının da dikkatini çekti. Washington Post’ta, “2007’de başkanlığa aday olduğunu ilan etmesinden beri Obama’nın siyah saçları giderek beyazlaştı” ifadesi kullanıldı ve “serbest düşüşe geçmiş” bir Ekonomi ve 2 savaşı yönetmenin genç Başkan’ın saçlarını 6 haftada beyazlattığı ifade edildi. New York Times’taki haberde de, Obama’nın saçlarının beyazlamasına her 15 günde bir kestirmesinin neden olabileceği belirtildi.
Arda Turan, Sabri Sarıoğlu: Futbolcular da sanatçılar ve siyasetçiler gibi yoğun baskı altındalar. Çok genç yaşta saçları beyazlıyor. Arda Turan Ve Sabri de bunun en iyi örnekleri. Hatta Arda Turan verdiği bir röportajda; Maç kaybedince 15 gün sokağa çıkamıyoruz. Sabri 26 yaşında saçları bembeyaz. Benim de beyazladı. Artık Türkiye’den gitmek istiyorum. “ demişti.

David Beckham: Arda Turan ve Sabri Sarıoğlu gibi saçlarını tribünlere ve lig puan cetveline feda eden Beckham, kendini kırklamış saçları ile görmek istemediği için bir ara saçlarını bile kazıttı.

Hagi: Galatasaray’ın futbolcusu olarak gönüllerde taht kuran Hagi’nin teknik direktör olduktan sonra saçları beyazladı. Futbolcuları sakatlanan, istediği işleri yapabilecek futbolcu bulmadığı için mağlubiyetler alan Hagi, özellikle yenen goller ve kaçan gollerden sonra kulübeyi tekmeleyecek kadar hırslanması saçlarını beyazlattı. Hatta bir maç sonrası ünlü spor adamı, profesyonelliğe uyan oyuncularla yoluna devam edeceğini de belirterek, 'Ben değişmedim, sadece saçlarım beyazladı. ifadesini kullandı.

Hüsnü Şenlendirici: Birkaç yıl önce özel hayatı sebebi ile magazin basınının manşetlerinden düşmeyen Hüsnü Şenlendirici şöyle bir açıklama yapmıştı; Henüz 32 yaşında olmama rağmen, yaşadıklarım nedeniyle bir yıl içinde saçlarım beyazladı. Ama Deniz (Seki) için her şeye değer, saçlarım ona feda olsun."


Robie Willams: Türk kızı Ayda Field 'la evlenen Robbie Williams, yaşadığı hızlı hayatın bedelini saç rengini yavaş yavaş kaybederek ödedi. Uyuşturucudan kurtulup tekrardan müziğe dönenen Williams geçtiğimiz yıl köpeğini gezdirirken parkta görüntülendiğinde özellikle saçlarının ağırmış olduğu ve gri tonların artması dikkat çekti.

Brad Pitt: Alternatif yaşam tarzlarını seven Angelina Jolie ile olan ilişkisi sebebiyle durmadan kuşku içinde yaşaması ve sürekli edinilen evlatlıklar Pitt’i oldukça yordu. Saç modelini sürekli yenileyen, hoş ve bakımlı görünmek için saçlarına aşırı yüklenen Pitt’in saçları da yorgun düştü. Ayrıca kariyerinde çıktığı zirveyi korumak için de hayli mücadele veren yakışıklı oyuncunun saçlarına ve sakallarına sonunda kırlar düştü.


Okan Bayülgen: Gençliğinde bir rahatsızlık geçiren Okan Bayülgen’in saçları da erkenden beyazlamış. 'Biz oyuncuların görüntüsü her zaman önemli. Mesela benim 20'li yaşlarda saçlarım beyazladı.. O yaştan beri saçlarımı boyatıyorum. Bembeyaz saçlarla dolaşmak istemiyorum' demişti. Daha sonra da hızlı bir hayat yaşayan Bayülgen, baba olduğundan beri saçlarını boyatmaktan vazgeçti. Artık kırlaşan saç ve sakallarının karizması ile kameraların önünde yer alıyor.

Beyazıt Öztürk: Çapkınlığı ile tanınan ama karda yürüyüp izini belli etmeyen Beyaz, aşk hayatında aradığı mutluluğu bir türlü bulamadı. İş hayatında ise sürekli yenilikler yaparak zirvede kalmaya çalışıyor. Tabi bir de çizdiği “efendi sanatçı” portresi sebebi ile halk onu sürekli olarak beyefendi olarak görmek istiyor, hata yapma şansının olmaması onu oldukça strese sokuyor. İşte bu yüzden de saçları hepimizin önünde yavaş yavaş beyazlıyor. Saçlarına düşen akların sayısı her geçen gün artıyor.


Halit Ergenç: Saçları ve sakalları gözümüzün önünde dizi dizi kırlaşan oyuncularımızdan biri de Halit Ergenç. Saçları erken yaşta dökülmeye başlayan Ergenç’in sorunu genetik olduğu kadar reytinglerde…Oynadığı reyting savaşlarında bir numara olan dizileri zirvede tutabilmenin sorumluluğu, bir dönem özel hayatındaki çalkantılar ne Binbir Gece’nin ünlü ve zengin işadamı Onur’unu ne de Muhteşem Yüzyıl’ın koca padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ını dinledi ve Ergenç’in saçları kırlaştı. Baba olmanın sorumluluğu da eklenince ünlü oyuncunun sakalları da beyazlarla tanıştı.

Aydın: Anneannesine düşkünlüğüyle tanınan Aydın, 2007 yılında 'Onu kaybettikten sonra 3 günde saçlarım beyazladı, ciğerim yanıyor' dedi.


Ümit Özat: Fenerbahçe’nin bir dönem kaptanı olan Ümit Özat 2004 yılında “Gençlerbirliği maçının dönüm noktasındaki sert şutunun direkten dönmesine çok üzülmüş ve şu açıklamayı yapmıştı; En büyük üzüntüm 22 yıl sonra elde edebileceğimiz kupaya veda etmek. Bir gecede saçlarım beyazladı.

Azra Akın: 28 yaşındaki Dünya güzeli Azra Akın da gençliği ve güzelliğine aklar düşenlerden. Dünya güzeli seçildikten sonra Kıvanç Tatlıtuğ ile büyük aşk yaşayan Akın, bu aşkın hiç beklenmedik bir şekilde sona ermesiyle sarsılmıştı. Ardından da iş hayatında oyunculuğu seçerek büyük bir rekabetin yaşandığı zorlu bir alanda mücadele vermeye başlamıştı. İşte bu sebeplerin yol açtığı stres ve genetik faktörlerin biraraya gelmesi güzel yıldızın genç yaşta saçlarını beyazlattı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: