''Ünlülerle Selfie Projesi'' Kenan Erçetingöz ile başladı

Türkiye'de zihinsel ve bedensel engelli çocukların hayallerini gerçekleştirmek amaçlı başlatılan, ''Ünlülerle Selfie Projesi'' ne ilk destek Kenan Erçetingöz'den geldi.

Yaşam

''Ünlülerle Selfie Projesi'' Kenan Erçetingöz ile başladı Aybars, Hazal, Funda ve diğerleri... Türkiye'de onlar gibi ufacık bir umut ışığı bekleyen binlerce genç var. Avcılar Özel Eğitim Uyguluma Ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde okuyan gençlerin ışığı da 'Ünlülerle Selfie Projesi''ni hayata geçirdi.

7-23 yaş arası ağır ve orta düzey zihinsel engelli çocuklara eğitim veren kurum, toplumda farkındalık yaratmak ve öğrencilerin seslerini duyurabilmeleri adına daha önce örneğine rastlanmayan bu projeye imza attı. Proje kapsamında; engelli bireylerin kendilerine olan özgüvenlerini arttırmak, toplumun engellilere bakış açısını değiştirmek, boş zamanlarında fotoğraf çekmek gibi hobi edinmek, sevdikleri ve hayalini kurdukları ünlü kişilerle engellerine rağmen birkaç dakikalığına da olsa bir araya gelmeleri planlanlandı.


Projenin ilk fotoğrafı Kenan Erçetingöz'den

Engelli çocukların ''Ünlülerle Selfie Projesi'' Kenan Erçetingöz'le başladı. ''Gecce'' ailesini ziyarete gelen çocuklar ve öğretmenleri proje kapsamında, çocukların sağlayacağı faydaları Erçetingöz'le paylaştı. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar, kendi elleriyle ürettikleri ''Kenan'' yazılı kokulu taşı Erçetingöz'e hediye ederek teşekkürlerini dile getirdiler.


''Tabumuzu kırmak istiyoruz''

Aldıkları eğitimlerle kokulu taş,tespih, lavanta keseleri üreten çocuklar, sipariş üzerine davet ve organizasyonlara el birliğiyle hediyelik eşyalar hazırlayarak eğitimlerine katkı sağlıyorlar. Çocuklara daha fazla eğitim imkanı sağlayarak üretimlerine destek olmak gerektiğini belirten okulun müdür yardımcısı Feyzullah Tulum,'' Bu çocukların saf ve kabulsüz sevgisi bağımlılık yapıyor. Türkiye'deki engelli algısını değiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu çocukların korkmadan sosyal hayata karışmaları ve diğer bireylerinde onlara çekinmeden yaklaşmaları için bu projeye Kenan Erçetingöz gibi tüm duyarlı insanların desteklerini bekliyoruz. '' şeklinde konuştu.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: