Unutmamanız gereken en temel stil kuralları!

Modaya ayak uydurmak için kendinizi yormayarak kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Ancak bu temel stil kurallarına dikkat!

Kadın

Unutmamanız gereken en temel stil kuralları! Stil sahibi olmak için modayı takip etmek zorunda değilsiniz. Kendi stilinizi yaratabilirsiniz, ancak kendi vücudunuzu yeteri kadar tanıyorsanız. Kusurlarınızı ve vücut yapınızı tanıyorsanız, ona göre giyinerek tarz görünebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda da ne yazık ki kişi kıyafet seçiminde yanlışa düşebiliyor. Peki sıklıkla yapılan stil hataları nelerdir? İşte unutmamanız gereken temel stil kuralları...

DEKOLTE SEÇİMİNE DİKKAT EDİN
Dekolte kıyafet giymek kişiyi her zaman güzel göstermez. Dekolte doğru bir şekilde kullanıldığı zaman şıklık katan bir harekettir. Fakat yapılan yanlışlardan biri de aynı anda birden fazla dekolte kullanımıdır. Aynı anda birden fazla dekolte kullanımı birbirini bastıracağından dolayı tüm iddianızı yok eder. O yüzden bu hatayı asla yapmamalısınız. Doğru dekolte kullanımı vücudunuzun tek bir noktasını vurgulamaktan geçmektedir. Yani aynı anda hem gögüs hem de bacak dekoltesi vermekten kaçınmalısınız.

CANLI RENK KULLANIMINA DİKKAT EDİN
Vücudunuzun kusurlu olduğunu düşündüğünüz ya da ilgi çekmemesini istediğiniz bölgelerinize fazla parıltı ve dikkat çekici renkler kullanmayın. Çünkü fazla ışıltı ve renk dikkat çektiği için karşınızdaki insanların direkt odaklanacakları nokta bu bölgeler olacaktır.

AKSESUAR SEÇİMİNE ÖZEN GÖSTERİN
Stil sahibi olmanızı sağlayacak en önemli noktalardan biri de doğru aksesuar seçimidir. Aksesuarlar, ne giyerseniz giyin sizi stil sahibi olma konusunda sizi bir adım öne taşıyacaktır. Stilinize uyan en fazla 2 parça aksesuar seçmeniz yeterli olacaktır.

KENDİ MODANIZI YARATIN
Stil sahibi olmak demek modayı takip etmek demek değildir. Stil sahibi olmak için moda olan şeyi tercih etmek yerine vücudunuza uygun kıyafeti seçmeniz çok daha doğru seçimler yapmanızı sağlayacaktır. Yapmanız gereken sadece vücudunuzu tanımak ve birkaç püf noktayı önemsemektir.

SİYAH KOMBİNİNİ DOĞRU YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİN
Siyah giymenin her zaman kurtarıcı olduğu doğru, ama siyahın renkli kıyafetlerle kombinlenmesi oldukça zordur. Çünkü siyah ne kadar sade ve düzse, renkli kıyafetler siyahın yanında o kadar basit kalacaktır. Bu nedenle siyahı canlı renklerle kombinlemede ısrarcı olmayın.

TEK BİR STAR SEÇİN
Nasıl bir kombin yaparsanız yapın, üzerinizde yalnızca bir parçayı star yapmalısınız. Bu parıltılı bir parça olabilir. Şık bir kolye ya da renkli bir çorap da olabilir. Önemli olan sadelikten şaşmadan dengeyi koruyabilmektir.

Büyük beden kadınlar için 5 stil tavsiyesi!

Büyük beden kadınlar için 5 stil tavsiyesi!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: