Usta oyuncu Rasim Öztekin'e veda!

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden usta sanatçı Rasim Öztekin son yolculuğuna uğurlanıyor. Zincirlikuyu Mezarlığı Camii'nde kılınacak namaza müteakip, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek olan sanatçının cenazesi gasilhaneden alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Öztekin için Ses Tiyatrosu'nda anma töreni düzenlendi.

Magazin

Usta oyuncu Rasim Öztekin'e veda! Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçtiğimiz pazar günü kalp krizi geçirdi. Öztekin'e Beykoz Devlet Hastanesi'nde acil olarak müdahale edildi. Öztekin, ardından da Dr. Siyami Ersek Hastanesi'ne nakledildi. Ancak Öztekin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Usta oyuncunun ölümü sanat camiasını yasa boğdu.


Öztekin, saat 15.00'da Zincirlikuyu Mezarlığı Camii'nde kılınacak namaza müteakip, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek. Öztekin'in cenazesi aile yakınları tarafından Zincirlikuyu Gasilhanesi'nden alındı.


SES TİYATROSU'NDA TÖREN

Gasilhanenin ardından usta sanatçının cenazesi Beyoğlu'ndaki Ses Tiyatrosu'na getirildi. Kültür ve Truzim Bakanlığı tarafından Öztekin için Ses Tiyatrosu'nda anma töreni düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da törene katıldı.


Pandemi kurallarına uygun gerçekleşen törene az sayıda kişi katıldı. Babasına veda eden Pelin Öztekin, gözyaşlarına hakim olamadı. Öztekin, "Ben burada büyüdüm. Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim. Onu çok seviyorum. Herkese çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: