Uygulama skandalı!

Apple'ın uygulama mağazası App Store'da olan bir uygulama dünyayı ayağa kaldırdı.

Yaşam

Uygulama skandalı! App Store'da bir süredir kullanıcıların şikayetlerine neden olan Plastic Surgery isimli uygulamada kullanıcılar doktor olarak obez olan bir kadının yağlarını liposakşın yöntemiyle alıyor ve sonunda ortaya Barbie formunda bir kız ortaya çıkıyor.

9 yaş sınırı bulunan uygulamanın kendini tanımladığı sayfa ise ayrıca tartışmalara neden olacak cinsten:

"Bu talihsiz kızın çok fazla kilosu var ve normal yollarla kilo verecek gibi de değil. Kliniğimiz bünyesinde liposakşın yöntemiyle onu çok daha ince belli hale getirmek mümkün. Tek yapmamız gereken problemli bölgeleri kesip fazlalıkları atmak. Ameliyata başlayalım mı doktor?"

APAR TOPAR YAYINDAN KALDIRILDI
Yaş sınırını yeterli bulmayan ve pek çok kişiyi olumsuz yönde etkileyebilecek böylesi bir uygulamaya karşı çıkan kullanıcılar Apple ve Google'ı topa tutarken, şikayetler hem Twitter üzerinden hem de şirketlerin e-postalarına gönderilen şikayet mesajlarıyla yapıldı. Apple baskılara daha fazla dayanamayarak uygulamayı yayından kaldırırken, Apple'ı peşisıra Google izledi ve Play Store'da bulunan uygulama buradan da kaldırıldı.

Apple ve Google'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

Eğer siz de bu uygulamayı telefonunuza indirdiyseniz çocukların telefonunuzu kurcaladığında görmesi muhtemel böyle bir uygulamayı kaldırmanızda sonsuz fayda var.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: