UYUŞUK ERKEK İSTEMEM ASLA

Hande Yener'i Kemal Doğulu ile bir fotoğraf çekiminde yakaladık, ardından evinin yolunu tuttuk ve sorduk: Romeo nasıl bulunur? Deniz Seki, Ergenekon ve Türkan Saylan olayı hakkında ne düşünüyorsunuz?..

Magazin

UYUŞUK ERKEK İSTEMEM ASLA Yağmur yağmur olmaktan çıkmış dolu dolu kafama vuruyor, bense İstanbul'un bir ucunda yol arıyorum. Bu arada düşünmeden edemiyorum 'İnsan şehir müziği yaparken niye şehrin en uzağına kaçar?' Uzun yollardan geçip, Çekmeköy tarafında bir botanik bahçesine varıyorum. Sebep? Hande Yener burada Kemal Doğulu ile fotoğraf çekiminde. Çiçeklerin arasına uzanıp poz vermek için çok elverişli bir gün değil ama olsun. Kemal Doğulu onun eli ayağı sanki. Saçmakyaj sorumlusu o, fotoğrafları çeken o, klibi çeken o, giydiren kuşatan o! Fotoğraf çekimi bitince Hande Yener'in pikabına binip evine gidiyoruz. Dört katlı evi cıvıl cıvıl. Her köşeden biri çıkıyor. Dördü yavru olmak üzere altı kedisi, bir köpeği, iki yardımcısı, annesi, ablası, oğlu, sevgilisi, arkadaşı... Herkes evde. 'Çok açım,' diyor, sofraya oturuyoruz. Bakalım ne yiyecek? O sırada kapı çalıyor, elinde fırından taze çıkmış ekmeklerle sevgilisi Kadir Doğulu giriyor. Hande Yener koca tabak makarnayı, köfteleri ve çıtır çıtır ekmekleri afiyetle yiyor. 'Hayrola?' çünkü o asla diyet yapmıyor. Yemekten sonra röportaja başlıyoruz. Karşımda bağdaş kurmuş çayını içerken, sorularımı yanıtlıyor. Bu arada tam bir çaykolik, günde 15-16 bardak çay içiyor. Gecce eve dönerken yolda düşünüyorum: Ben bugün 'Hande Yener cumhuriyetine' hoş geldim galiba... O, her şeyiyle kendine ait bir dünya kurmuş ve çok mutlu bir kadın. Darısı başımıza.

CESUR DEĞİL, RAHATIM
- Size bakınca şu hisse kapılıyorum: Bir dünya var biz orada yaşıyoruz, bir dünya var Hande Yener orada yaşıyor sanki.
- Ne güzel. Bütün starlar için öyle düşünmez misin zaten? Ben dünyamı yansıtmaya çalışıyorum. Herkes kendi dünyasını yaşamalı, yaşatmalı, başkalarının dünyasını seyredip seyredip sinirleri bozulmamalı.
- Gerçekten cesur musunuz, yoksa 'mış gibi' mi yapıyorsunuz?
- Bende cahil cesareti yoktur. Bilinçli olduğum şeylerde cesurumdur. Aslında cesur değil, rahatım. Rahatsız biri değilim. Hepimiz insanız, etten kemikten... Herhangi bir şeyi Rihanna ya da Madonna yapınca çok normal, biz çok daha hafifini yapınca anormal.

- Bu tepkileri neye bağlıyorsunuz?
- Alışık değiller.

- Biz neye alışığız sizce?
Tutucu davranmaya.

- Hiç, fazla ileri gittiğinizi düşündünüz mü? Şunu da giymeseydim, şu pozu da vermeseydim gibi...
- İnşallah daha da fazla ileri gideceğim.

- Siz hiç kimsenin lafını takmaz mısınız?
- Üzgünüm ama önyargılı insanlar için hiçbir şey yapamayacağım. Deliler'i onun için yazdım. 'İstediğin gibi olmamı bekleme' diye isyan ettim.

ÇOK ŞANSLI BİR KADINIM
- Hiç yıkılmaz, kırılmaz, ağlamaz bir edanız var, farkında mısınız?
- Aa! Öyle mi gözüküyorum? Bunlar hep önyargı ve ben buna çok üzülüyorum

- İnsandaki değişimi hep bir şey tetikler. Bu bir kitap, birinin bir lafı, bir film, bir sevgili olabilir. Sizi tetikleyen neydi?
- Vicdanımdı. Kırmızı'ları yaptığım zaman sahneye çıktığımda saat tutuyordum 'Ne zaman ineceğim?' diye. Sanat adına hiçbir şey yapamıyordum. Dans edemiyordum, sahnede erken yoruluyordum, müziğim beni kesmiyordu. Kaçtım. Hemen kendimi biraz daha geliştirdim, daha fazlasını istedim.

- Aynada nasıl bir kadın görüyorsunuz?
- Hırslı, daha yapacak çok şeyi olan, bazen 'Yorulmadın mı hâlâ?' dediğim ama sonuçta yaptığı şeyden mutlu, şanslı bir kadın görüyorum. Bu ülkede benim kadar şanslı bir kadın yok.

ROMEO NASIL BULUNUR VE NASIL KORUNUR?
- Romeo nasıl bulunur ve nasıl korunur?
Şimdi söylüyorum elinize bir kâğıt bir kalem alın... Önce bir ilişkide ne istemediğinizi bileceksiniz.

- Hemen soruyorum: Siz ne istemezsiniz?
- Uyuşuk erkek istemem. İlişkiyi monotonlaştıran adam sevmem. Arkadaş ortamım ve mesleğim sorun olmayacak. Kafası rahat ve komplekssiz olacak. Benimle yarışmayacak. Beni değiştirmeye çalışmayacak.

ADAMI DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYACAKSIN
- Tamam! Romeo yolunda önce biz de neyi isteyip, istemediğimizi bileceğiz, sonra?
- Sonra her gün evrene söyleyeceksin. Ben 'Enerjik, genç, yakışıklı, komplekssiz, beni duygularımla anlayacak, aşk adamı, sosyalleşebilen birini istiyorum,' dedim.

- 'Bir buçuk Adana' kıvamında bir sipariş yani öyle mi?
- İnsanlar dua etmez mi, Allah'tan dilerken dileğini belirtmez mi? Aynen öyle adamı da belirteceksin ve bunu sürekli söyleyeceksin.

- Kadir'i ilk gördüğünüzde nasıl 'o' olduğunu anladınız?
- Tam tarifime uygundu. Zamanla baktım çok uyumluyuz. İş hayatı da tamamdı. Duygusal anlamda da gökte ararken yerde bulduk birbirimizi. Sipariş ettim, geldi.

- Romeo'yu bulduk, nasıl elde tutacağız?
- İlk günkü tanıdığın ve hoşlandığın adamı değiştirmeye çalışmayacaksın. Bebek gibi ilgini eksik etmeyeceksin. Monotonluğa izin vermeyeceksin. Biz birbirimizle çok cilveleşiriz, şakalaşırız, sürprizler yaparız. Devamlı tensel ve gözsel bir temasımız vardır.

DÜĞÜN NE ZAMAN İSTERSEK O ZAMAN
- Niçin bir türlü evlenemiyorsunuz? En son düğün planınızdan sonra Kadir Bey'in anneannesi ölmüştü ama kaç ay geçti.
- Kadir beni ilişkimizin üçüncü ayında bir sabah uyandırdı ve evlenme teklif etti. Biz evleneceksek güzel bir organizasyonla evlenmek istiyoruz. Şu an öyle bir zamanımız yok. Düğün olacak ama ne zaman istersek o zaman. Acelemiz yok, zaten evli gibiyiz.

- Bir erkekte neye dayanamazsınız? Yenmiş tırnaklar, bıyık-sakal, kötü giyim, kötü dans?
- Bunların hepsi berbat şeyler, bir insan bunları kendine neden yapar? Belki bunlar düzelebilir de ben kompleksli erkeğe alsa dayanamam.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: