"Uzak Evren" Amerika'da vizyona giriyor!

Türk asıllı Amerikalı belgeselci Shevaun Mizrahi tarafından çekilen, Deniz Buga ve Shelly Grizim'in yapımcılığını üstlendiği Türkiye, ABD ve Hollanda ortak yapımı 82 dakikalık yaratıcı belgesel Uzak Evren - Distant Constellation 2 Kasım'da ABD'de New York'taki Metrograph Theater'da başlamak üzere Grasshopper Film aracılığıyla vizyona girmeye hazırlanıyor.

Kültür-Sanat

"Uzak Evren" Amerika'da vizyona giriyor! New York'un ardından Boston ve Los Angeles gibi şehirlerde de vizyona girecek olan Uzak Evren, İstanbul'da bir huzurevinde yaşayan altı ana karakteri takip ediyor. Film, huzurevinin pencerelerinden görülen ve değişen İstanbul'u, azınlık olmak, yaşlılık ve gençlik temalarını büyülü gerçekçi bir dille beyazperdeye yansıtıyor.

Türkiye'de ilk kez !f İstanbul'da gösterilen Uzak Evren Locarno, BFI Londra, Viyana, Seville, Jeonju ve Göteborg film festivallerinin de aralarında olduğu birçok uluslararası festival kapsamında izleyici ile buluşmuş; Locarno'da Jüri Mansiyon ödülü, Viyana'da FIPRESCI ödülü ve Sevilla'da en iyi film ödülüne layık görülmüştü. Uzak Evren, ABD'deki Independent Spirit Awards'ta Truer Than Fiction kategorisinde bu yıl aday olup, Film Comment'in Best Undistributed Films of 2017 listesinde yer aldı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: