UZANLAR’IN YALISINA TAŞINDILAR

Şehrazat ve Onur’un oturacağı yalı için TMSF’ye her ay 30 bin YTL ödenecek

Magazin

UZANLAR’IN YALISINA TAŞINDILAR Onur ile Şehrazat Uzanlar’ın 17 yıl konut olarak kullandığı, TMSF’nin el koyduğu Yeniköy’deki Ahmet Afif Paşa yalısı, Binbir Gece dizisinin çekimi için sezon sonuna kadar kiralandı.

Şehrazat (Bergüzar Korel) ve Onur’un (Halit Ergenç)’in düğünüyle sezon finalini yapan “Binbir Gece” milyonları merak içinde bırakmıştı. Şehrazat’ın gelinliğiyle kanlar içinde yere düşmesi herkesi heyecanlandırmıştı. Yeni sezon çekimlerine başlayan dizide yenilik ve sürprizlerin de ardı arkası kesilmiyor. Dizideki en büyük yenilik çekimlerin gerçekleştirdiği villanın değiştirilmesi oldu. Binbir Gece’yi Arap ülkelerine satmaya hazırlanan yapımcı firma TMC, Araplar’ın hayran olduğu Boğaz’da yalı arayışı içine girdi.

Araplar’ın beğeniyle izlediği Gümüş dizisinin çekimlerinde kullanılan tarihi Abud Yalısı gibi bir yer arayan yapımcı firma TMC kısa sürede amacına ulaştı. Şirket, Kemal Uzan’ın 17 yıl konut olarak kullandığı, 4 yıl önce TMSF’nin el koyduğu Yeniköy’deki Ahmet Afif Paşa Yalısını kiraladı. Ancak TMSF 95 yıllık geçmişi olan yalının çeşitli şartlarla dizi setine dönüştürülmesine izin verdi. Bu şartlardan en önemlisi ise 1 çivi bile çakılmaması oldu. Hatta TMSF bunun için bir çalışanını da çekimler boyunca yalıda bulunması için görevlendirdi.

TMC Haziran sonuna kadar kiraladığı yalı için TMSF’ye her ay 30 bin YTL ödeyecek. Bu yalı dizide nikah masasına oturan Onur ve Şehrazat’ın aşk yuvası olacak. Dizinin ana karekterleri Şehrazat ve Onur evlendikten sonra yeni hayatlarını burada sürdürecek.
Vatan
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: