Uzaya uçan kebap!

Dünyada bir ilk daha yaşandı. Uzayı merak eden sayısız insan yerinden kıpırdayamazken İsviçre’nin Zürih kentinde bir restoran uzaya kebap gönderdi. Bir balona bağlayıp stratosfer tabakasına gönderdiklerini açıklayan Ali Ayverdi, aynı zamanda bu olayın rekorlar kitabına alınması için de başvurdu.

Yaşam

Uzaya uçan kebap! Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, Zürih'teki Ayverdi adlı restoran uzaya ilk kebabı gönderdiğini iddia etti. Restoran bu iddiasını yayınladıkları video ile de destekledi.

'Bizimkinin stratosfere ulaşan ilk döner kebap olduğunu düşünüyoruz'
Restoranı kuran 3 kardeşten biri olan Ali Ayverdi yerel basına yaptığı açıklamada "Balonla Weiningen'den uzaya kebap gönderdik" dedi. 3. denemelerinde başarılı olduklarını belirten Ayverdi "Sonunda başardık ve kebap 37.795 metre yüksekliğe erişti" diye konuştu.

Uzaya çıkan ilk kebap rekorunun kayıt altına alınması için Guinness Rekorlar Kitabı'ndan yetkililerle iletişime geçtiklerini söyleyen Ayverdi "Çok araştırma yaptık ve bizimkinin stratosfere ulaşan ilk döner kebap olduğunu düşünüyoruz" dedi. Kebabın uzaya ulaşmasının ardından ekip, Dünya'ya geri düşen kebabı ve üzerindeki ekipmanlarını 7 saat boyunca aradı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: