Vakko Esmod Moda Akademisi yaz okulu programları başlıyor

Vakko ESMOD Moda Akademisi, yaz okulu programlarıyla modaya ilgi duyan ve moda alanında kariyer yapmayı hedefleyenler için farklı alanlarda eğitim vermeye devam ediyor. 11-29 Temmuz tarihleri arasında moda alanında kendini geliştirmek isteyenlere beş farklı kısa dönem sertifika programı sunuluyor.

Kadın

Vakko Esmod Moda Akademisi yaz okulu programları başlıyor Moda Tasarımı Kısa Dönem Sertifika Programı

Vakko ESMOD’un iki temel branşından biri olan moda tasarımına dair kompakt bir içerikle hazırlanmış eğitim, tasarımcı adaylarının çizim tekniklerinin gelişmesini ve yaratıcı düşünmeyi öğrenmelerini amaçlıyor. Bir tasarımcının porfolyosunun en önemli parçalarından biri olan mood board hazırlama tekniklerine de yer veriliyor.

Moda Tasarımı Kısa Dönem Sertifika Programı,11-29 Temmuz arasında, 9:30-12:30 saatlerinde hafta içi her gün toplam 45 saat olarak verilecek.

Modelizm Kısa Dönem Sertifika Programı

Vakko ESMOD, sektörün önemli iş güçlerinden biri olan Modelizm Kısa Dönem Sertifika Programı ile tasarımcı ve modelist adaylarının kalıp çıkarma ve dikişin ana tekniklerini en iyi şekilde kavramalarını hedefliyor. Program dahilinde seçilen bir etek ve bir pantolonun kalıptan dikime tüm aşamaları öğrenciler tarafından gerçekleştiriliyor.
Program, 11-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında, Pazartesi’den Cuma’ya hafta içi her gün 13:30-16:30 saatleri arasında, toplam 45 saatlik eğitimle verilecek.


Moda İş Dünyasına Giriş Sertifika Programı

Moda perakende sektöründe kariyer yapmak isteyen lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olan program,“moda yönetimi” ve “marka olma” kavramlarına odaklanıyor.

Program,16-30 Temmuz tarihleri arasında, 10:00-16:00 saatlerinde, Cumartesi günleri yapılacak toplam 18 saatlik eğitimden oluşuyor.

Stil Danışmanlığı Kısa Dönem Sertifika Programı

Stil danışmanı ya da bireysel alışveriş danışmanı olarak kariyer yapmak isteyenlere yönelik olan programda, kadın ve erkek modası hakkında hemen hayata geçirilebilecek pratik bilgiler veriliyor. Programda katılımcıların uluslararası moda referansları, kişiye özel verimli ve etkin alışveriş teknikleri, fiziksel görünümü olumlu yönde etkileyecek özellikler ve stil sahibi olma konularında detaylı bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor.


Eğitim, 11-16 Temmuz arasında Pazartesi’den Cumartesi’ye her gün10:00-17:00 saatleri arasında toplam 42 saat olarakverilecek. Program kapsamında katılımcılar,bir Vakko mağazasını ziyaret ederek, eğitim içeriğini gerçek mağaza ortamında deneyimleme şansı elde edecek.

İpek Boyama Atölyesi

Şıklığın ve zarafetin vazgeçilmez materyali ipek üzerine, fırça ve ipek boyaları ile el boyamasının yapılacağı atölye çalışmasında; boyama ve desenleme ile ilgili teknik ve estetik anlatılıyor ve her katılımcı oluşturduğu deseni ipek üzerine aktararak renklendiriyor.

Atölye 11-22 Temmuz arasında; Pazartesi, Salı ve Cuma günleri 10:00-13:00 arasında toplam 18 saat olarak gerçekleşecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: