Vali adresi verdi!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu: "Bu gece yüz yüze görüşmek isteyenlerle 24.00'ten itibaren Dolmabahçe'de gruplar halinde, gerekiyorsa sabaha kadar görüşeceğiz"

Yaşam

Vali adresi verdi! İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu: "Bu gece yüz yüze görüşmek isteyenlerle 24.00'ten itibaren Dolma Bahçe Saat Kule Kafe'de gruplar halinde, gerekiyorsa sabaha kadar görüşeceğiz" dedi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, olaylarla ilgili soruları yanıtladı ve şikayetler için de cep telefonu numarasını verdi.
İşte Vali'nin Cep numarası: 532 307 86 87

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'na şu an itibariyle bir müdahale kararının olmadığını söyledi. İstanbul Valisi Mutlu, NTV'nin canlı yayınında soruları cevaplandırdı. Vali Mutlu, 'Gezi Parkı olaylarında bir yanlışınız var mıydı? sorusuna "Hatasız kul olmaz. Dolayısıyla her işlem için daha iyisini yapabilir miyiz diye sorabilirsiniz. Ama bir özeleştiri yapıyorum zamanı gelince paylaşırız" cevabını verdi.

Vali Mutlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Hülya Avşar'ın açıklamalarıyla ilgili olarak da, "Hülya Avşar nasıl böyle bir izlenim aldı bilmiyorum. Ama bize böyle bir talimat yok. Bizim de bir hazırlığımız yok. Bu hanımefendinin kendi iç değerlendirmesidir. Ama müdahale olacak diye kimse düşünmemelidir. Şu an itibariyle müdahale söz konusu değil" dedi.

'Müdahale olursa grupları nasıl ayrıştıracaksınız' sorusuna ise Vali Mutlu, "Bizim birinci hedefimiz kesinlikle müdahale değil. Eğer öyle olsaydı. Geçen sabah ki çalışmamızda AKM'den ve anıttan pankartları indirmekle kalmaz Gezi Parkı'na da girerdik. O akşam biz isteseydik 200 metre daha gider, hadi arkadaşlar toparlanın bu akşam evinizde yatacaksınız derdik" cevabını verdi.

Gezi Parkı'na girildi mi sorusuna ise Mutlu, "Kesinlikle girilmedi. Bazı gaz bombaları düşmüş olabilir, kokusu ulaşabilir çünkü çatışma ortamıydı. Girseydi zaten fotoğrafları herkes Twitter'dan paylaşırdı zaten. Radikal gruplar bombaları atıp park içine de attı. ama isteseydik girerdik. Şu an bile. Girersek eğer provokasyonlar olabilir. Önce kendileri yaktı sonra da bazı belediye çalışanları yaktı. Buna benzer provokasyonlar olabilir" yanıtını verdi.

Vali Mutlu, oradaki gençlerin bazı marjinal grupların tahriklerine kapılmamaları uyarısında da bulundu.

Bu gece yüz yüze görüşmek isteyenlerle 24.00'ten itibaren Dolma Bahçe Saat Kule Kafe'de gruplar halinde,gerekiyorsa sabaha kadar görüşeceğiz
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: