VAY VAY VAY TAKVİME BAK!

Almanya’nın en güzel futbolcuları 2012 yılı takviminde buluştu. 300 futbolcu arasından seçilen 12 kişinin içinde Mettmann Sport’ta top koşturan Berna Dağlar da var.

Magazin

VAY VAY VAY TAKVİME BAK! Almanya’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Kadınlar Futbol Şampiyonası etkinlikleri çerçevesinde nisan ayında bir duyuru yapıldı. Almanya’nın en güzel 12 futbolcu kızının fotoğraflarının yer alacağı 2012 yılı takvimi hazırlanacaktı. Seçmelere katılmak için tek şart lisanslı futbolcu olmaktı. Amaç ise Almanya’da kadın futboluna olan ilgiyi artırmak, bakış açısını değiştirmenin yanı sıra genç kızların ve kadınların gözünde futbolu daha çekici hale getirmekti. Ayrıca basının ilgisini de bu spor dalına çekmekti. Yaklaşık 300 başvuru oldu. İlk eleme sonrası 30 kişi seçildi. Daha sonra da bu rakam 12’ye düştü. Bu genç kızların arasında bir de Türk vardı. Takvimin Temmuz güzeli Berna Dağlar.

Orta saha oyuncusu

Berna 25 yaşında ve Almanya’nın Mettmann şehrinden. Orta sahanın solunda görev yapıyor. Futbolu çok seviyor. Futboldaki en büyük başarısı son takımı Mettmann Sport ile Eyalet Ligi’ne yükselmeleri olmuş. En büyük hayali ise polis olmak.

Foto galeri için tıklayınız..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: