Vehbi Koç Koşusu'nu DUTYFREE kazandı

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda dün akşam düzenlenen Vehbi Koç Koşusu'nu şarkıcı Ebru Gündeş'in sahibi olduğu Dutyfree isimli İngiliz atı kazandı. 110 bin TL ikramiyeli bu koşunun kupa törenine Merhum Vehbi Koç'un kızı Semahat Arsel ile oğlu Rahmi Koç da katıldı. Ancak Ebru Gündeş seremonide yoktu. Ebru Gündeş yerine kupayı Semahat Arsel ve Rahmi Koç'un elinden İlyas İlbey aldı. Bu arada Rahmi Koç bir serzenişte bulundu; "Ebru hanıma da mail çekeceğiz" diye...

Diğer Haberler

Vehbi Koç Koşusu'nu DUTYFREE kazandı Mehmet Sarışın yazdı...

7 Haziran Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen Vehbi Koç Koşusu'nu (Açık G3-Grup 3) Ebru Gündeş Sarraf'ın DUTYFREE (Orijini; Baba: Luxor – Anne: Freezone / Anne babası: Wolf) isimli safkanı, jokeyi Selim Kaya ile kazandı.


Dört ve daha yukarı yaşlı safkan 6 İngiliz atının katıldığı, 1600 metre çim pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 110.000 TL olan koşuda, bu koşunun geçen seneki galibi INVINCIBLE SON (Orpen-Safe Exit/Exit To Nowhere) ikinci olurken, AGRESIVO (Harlan's HolidayMaddalena/Good And Tough) üçüncü, FAST STARS LINE (Ajmera-Free Fighter/Mujtahid) da dördüncü oldu.

Kazanan DUTYFREE için koşunun bitiriş derecesi 1.35.01 olurken, farklar Baş - 1,5 Boy - Burun şeklinde gerçekleşti.

DUTYFREE 29. startında 8. birinciliğine ulaştı. Luxor yavrusu safkan son olarak 9 Mart Cumartesi İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda 1500 metre kum (sentetik) pistte düzenlenen Galata Kulesi Koşusu'nu (A3) kazanmıştı.


Koşuyu kazanan atın sahibesi Ebru Gündeş Sarraf adına Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlyas İlbey'e kupayı, Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Koç Vakfı Başkanı Semahat Arsel verdi.


Törende Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, Koç Holding A.Ş. Onursal Başkanı Rahmi Koç'a at figürü hediye etti.


Şeref tribününde düzenlenen kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Osman Hattat, Muhasip Üyesi Dr. Ender Aydıner, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can N. Güven, TJK Asli Üyesi Sadettin Sükan ile TJK Onursal Üyeleri Nevzat Ayaz ve Aykut Cengiz Engin de katıldı.

Rahmi Koç kupa töreni sırasında, atın sahibesi Ebru Gündeş'i de kutlayacaklarını belirterek, "Ebru hanıma da mail çekeceğiz" dedi!..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: