Vietnam'da Türkiye fırtınası!

Türkiye ve Vietnam arasındaki diplomatik ilişkilerin başlangıcının 40.yılı nedeniyle, DEIK Türk-Vietnam İş Konseyi, T.C. Hanoi Büyükelçiliği himayesinde Vietnam’da bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kadın

Vietnam'da Türkiye fırtınası! Bu etkinlikler kapsamında Hanoi’nin kalbindeki ikonik Sofitel Legend Metropol Hotel’de 1 hafta boyunca yoğun ilgi gören Türk Lezzet Festivali, 23 Ekim’de Vietnam’ın kültür, sanat, moda, tv ve diplomatik camiadan seçkin davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. Türk seflerimiz Hüseyin Kocabey ve Ali Edebali hafta boyunca Vietnam medyasının yoğun ilgisine maruz kaldı.


Etkinlik kapsamında 25 Ekim’de Ulusal Kongre Merkezi ‘nde düzenlenen Vietnam Uluslararası Moda Haftası’nda başarılı, genç Türk tasarımcısı Mert Erkan 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu izleyenleri büyüledi.


LoveLand adını verdiği İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu ile Vietnam Moda Haftası’na damgasını vurdu. Türk modeller Gizem Barlak ve Doğa Bursalı defilede podyuma çıkarak göz kamastırdılar.


Organizasyonu KITES EVENT tarafından yapılan Asya Pasifikteki en kapsamlı Türkiye tanıtımının, ilerleyen günlerde iki ülke arasındaki turizm ve ticari ilişkilere katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: