Vizyona girmeden sansürlendi!

Tom Hanks ile Halle Berry'nin rol adlığı 'Bulut Atlası'nın 40 dakikalık bölümü sansüre uğradı.

Magazin

Vizyona girmeden sansürlendi! Andy Wachowski, Lana Wachowski ve Tom Tykwer'in yönetmenliğini üstlendiği Tom Hanks ile Halle Berry'nin başrolü paylaştığı 'Cloud Atlas / Bulut Atlası' Çin'e tek parça giremedi. Film Çin'de gösterime girmeden önce yaklaşık 40 dakikalık bölümü yeniden edit edildi.

Filmin yönetmenlerinin yeniden edit işlemini kendilerinin yapmadığı fakat 'Çinli yapımcıların filmin aslına sadık kalacaklarına güvendikleri' ifade edildi.

18. yüzyıldan kıyamet sonrasından 100 yıl sonraya uzanan zaman diliminde 6 ayrı hikayenin anlatıldığı filmde şiddet sahneleri ile seks sahneleri de yer alıyor.

Filmde sansüre uğrayan bölümlerin önemli bir kısmının ise filmin büyük bir kısmını kaplayan Ben Whishaw ile James D'Arcyarasındaki eşcinsel ilişkiyi gösteren sahneler olduğu tahmin ediliyor.

Çin'de gösterimden önce 'elden geçen' tek film Bulut Atlası değil. Son olarak Daniel Craig'in başrolünde olduğu James Bond filmi 'Skyfall' da da 'ufak tefek' ayarlamalar yapılmıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: