VİZYONDAKİLER

Bu hafta vizyona 6 yeni film girdi. Beyazperde de bu hafta 2'si yerli 4 yabancı film sizi bekliyor. Haftanın vizyon filmleriyle ilgili tüm haberler burada, göz atmadan sinemaya gitmeyin.

Kültür-Sanat

VİZYONDAKİLER ON THE ROAD / YOLDA


Yönetmen:Walter Salles
Oyuncular:Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, Amy Adams, Steve Buscemi
Senaryo:Jack Kerouac, Jose Rivera
Yapımcı: Francis Ford Coppola, Gus Van Sant, Walter Salles, Nathanaël Karmitz

Filmin Özeti

New York’lu genç bir yazar olan Sal Paradise, babasının ölümünün ardından, büyüleyici ve eski sabıkalı Dean Moriarty ile tanışır. Dean, özgür ruhlu ve baştan çıkarıcı Marylou ile evlidir. Sal ve Dean kısa sürede arkadaş olurlar. Sınırları belli bir hayata mahkûm olmamak amacıyla tüm bağlarını koparan iki kafadar, yanlarına Marylou’yu da alarak yola çıkarlar. Özgürlük düşkünü bu üç genç insan yolda dünyayı, başka insanları ve kendilerini keşfedeceklerdir.

SABİT KANCA


Yönetmen:Alper Mestçi
Oyuncular:Sinan Çalışkanoğlu, İsmail Baki Tuncer, Orhan Aydın, Halil Sezai, Ahmet Yükselor
Senaryo:Alper Mestçi
Yapımcı:İrfan Tözüm

Filmin Özeti

Kısa sürede fenomen olan, herkesin konuştuğu ve repliklerini ezbere bildiği Sabit Kanca’nın maceraları beyazperdede. Hayat, Sabit Kanca için çok farklı şeyler ifade ediyor. Haksızlığı bilgisiyle dövüyor, 100 bilim adamı kadar bilgili fakat mahalle kültürüyle yoğrulmuş beyninde hâlâ çocukça çözümler peşinde. Her soruna basit bir çözümü, ağır bir lâfı var.

JACK THE GIANT KILLER / DEV AVCISI JACK


Yönetmen:Bryan Singer
Oyuncular:Ewan McGregor, Bill Nighy, Eleanor Tomlinson, Ian McShane, Stanley Tucci
Senaryo:Christopher McQuarrie, Dan Studney, Darren Lemke
Yapımcı:Neal H. Moritz

Filmin Özeti

Valkyrie, X-Men ve The Usual Suspects gibi önemli yapımlara imza atan ünlü senarist ve yönetmen Bryan Singer’ın bir kaç yıldır üzerinde çalıştığı “Jack the Giant Killer” filminde kralın yardakçısı kötü adam dev Roderick’i Stanley Tucci canlandırmaktadır. Ayrıca, filmde yer alan çift başlı dev Fallon’un bir başını Bill Nighy diğer başını ise John Kassir canlandırmaktadır.

Filmimizin konusu ise hikaye aslında klasik bir İngiliz efsanesine dayanmaktadır. Konusu ise şöyle: İnsanlar ve devlerin bir arada barış içinde yaşadığı sırada, güzel prenses kaçırılır ve bu durum uzun süredir barış içinde yaşayan ülkenin geleceğini tehlikeye atar. Bu sırada genç bir çiftçi prensesi kurtarmak ve tekrar barışı sağlamak için tehlikelerle dolu devlerin ülkesine doğru bir kurtarma görevine atılır…

MAHMUT İLE MERYEM


Yönetmen:Mehmet A. Öztekin
Oyuncular:Aras Bulut Iyinemli, Cemal Hünal, İlker Kızmaz, Polat Bilgin, Tomris İncer
Senaryo:Yerkan Kahraman, Eşref Dinçer
Yapımcı:Ali Kaygısız, Sevda KAYGISIZ

Filmin Özeti

Başrollerini Aras Bulut İynemli ile Eva Dedova’nın paylaştığı film, hükümdar Ziyad Han’ın Müslüman oğlu Mahmut ve Hristiyan Keşiş kızı Meryem’in imkânsız aşkını ele alıyor ve sevginin insanı hırstan, benlikten kurtaracak tek yol olduğunu gösteriyor.

YEDİ PSİKOPAT / SEVEN PSYCHOPATH


Yönetmen:Martin Mcdonagh
Oyuncular:Colin Farrell, Abbie Cornish, Christopher Walken, Mickey Rourke, Woody Harrelson
Senaryo:Martin Mcdonagh
Yapımcı:Tessa Ross, Graham Broadbent, Peter Czernin, Megan Ellison

Filmin Özeti

Yazma konusunda son zamanlarda sıkıntılar yaşayan bir yazar, çılgın arkadaşlarıyla birlikte Shih-Tzu cinsi bir köpeği fidye istemek için kaçırır. Fakat köpeğin sahibi psikopat ve azılı bir gangster çıkınca üç kafadar, yer altı dünyasında oldukça tehlikeli ve komik bir oyunun içine sürüklenecektir.

HAYAT AVCISI/ THE IMPOSTER


Yönetmen:Bart Layton
Oyuncular:Charlie Parker, Cathy Dresbach, Anna Ruben, Alan Teichman, Amparo Fontanet
Yapımcı:John Battsek, Robert Debitetto, Dimitri Doganis, Poppy Dixon, Simon Chinn

Filmin Özeti

Henüz 13 yaşındaki Nicholas Barclay, bir nisan günü San Antonio'daki evine giderken, ortadan kaybolur. Ailesi tüm arama çalışmalarına rağmen oğluna ulaşamaz, polisten de bir iz çıkmaz. Oğullarının bir şekilde öldüğüne inanan aile 1997'de gelen bir haber ile irkilir...

Bunlarda ilginizi çekebilir: