Vizyondakiler

Bu hafta vizyona 8 film girdi... İşte o filmler, konusu ve oyunları...

Kültür-Sanat

Vizyondakiler KİNSMAN: GİZLİ SERVİS


Tür: Aksiyon, Casusluk, Gerilim, Suç
Süre: 129 Dakika
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Michael Caine, Taylor Swift, Colin Firth, Adele
Senaryo: Matthew Vaughn, Jane Goldmann

Film Özeti: Bir nevi kalburüstü James Bond parodisi olarak da değerlendirilebilecek olan Kingsman, Kick Ass'in yaratıcısı olan Mark Millar ve Dave Gibbons'ın yarattığı çizgi romandan beyazperdeye aktarılıyor. Filmde çok yetenekli, ancak işlenmemiş bir sokak gencinin çok gizli bir casusluk organizasyonuna kabul edilmesi ve organizasyonun çok zorlayıcı eğitim aşamalarından geçmesi konu ediliyor. Tam bu sırada sorunlu bir dahinin tüm dünyayı tehdit etmeye başlaması, işin şeklini değiştirecektir.

SELAM, BAHARA YOLCULUK


Tür: Dram
Süre: 126 Dakika
Yönetmen: Hamdi Alkan
Oyuncular: Aslıhan Güner, Gürol Güngör, Mert Yavuzcan, Merve Sevi, Devrim Parscan
Senaryo: Erkan Çıplak

Film Özeti: Senaryosu gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılan 'Bahara Yolculuk' filminde, Kırgızistan’da öğretmenlik yapan İsmail Öğretmen (Gürol Güngör) ve eşi Sevgi'nin (Aslıhan Güner) öyküsü anlatılacak. Türkiye'den yola çıkıp Kırgızistan'a herkese umut verecek bir hikayenin kahramanları olabilmek için gelen İsmail Öğretmen ve eşi, binbir fedakarlıkta bulundukları bu yolculukta Tanrı Dağları'nda yeri geldiğinde canları pahasına mücadele edeceklerdir.

Çekimlerinin çok büyük kısmı Kırgızistan'da yapılan filmin yönetmenliğini Hamdi Alkan üstlenirken başrolünde Aslıhan Güner, Gürol Güngör, Mert Yavuzcan ve Merve Sevi bulunuyor.

SİNDİRELLA


Tür: Aile, Dram, Fantastik, Romantik
Yönetmen: Kenneth Branagh, Mark Romanek
Oyuncular: Lily James, Helena Bonham Carter, Cate Blanchett, Hayley AtwelL, Richard Madden
Senaryo: Chris Weitz, Aline Brosh McKenna

Film Özeti: Annesinin ölümünün ardından babası başka bir kadınla evlenen Ella, iyi niyetle üvey annesine ve onun iki kızına elinden geldiğince yardım etmektedir. Ancak tüccar babasının beklenmedik ve erken ölümü, onu hizmetçiliğe ve hiç istemediği bir hayata sürükler. Günün birinde ormanda karşılaştığı ve sarayda bir çırak zannettiği, ancak prens olduğundan habersiz olduğu yakışıklı genç ise onun kalbini çalacak ve yeniden umutla dolmasını sağlayacaktır.

Sarayda düzenlenecek bir balodan haberi olduğundan büyük bir heyecan duyar, ancak üvey annesi gitmesine izin vermez. Ancak bir mucize, ona dilenci kılığında iyi kalpli bir periyi getirecektir.

Klasik Kül Kedisi öyküsünün yepyeni Disney uyarlaması, 2015'te vizyona girecek. Sinderella'yı İngiliz aktris Lily James, üvey anneyi Cate Blanchett, periyi ise Helena Bonham Carter canlandıracak. Yönetmen ise Kenneth Branagh.

MANDIRA FİLAZOFU: İSTANBUL


Tür: Komedi
Yönetmen: Müfit Can Saçıntı
Oyuncular: Müfit Can Saçıntı, Kemal Kuruçay, Birol Güven, Mahir İpek, Alper Düzen
Senaryo: Birol Güven, Müfit Can Saçıntı
Yapımcı: Birol Güven

Film Özeti: Mandıra Filozofu bu kez de İstanbulluların kafasını karıştırmaya geliyor. Bodrum’un Çökertme köyünde, bir lokma bir hırka yaşayan Mustafali, İstanbul üzerinden modern dünya ile hesaplaşıyor.


PRENSES KAGUYA MASALI


Tür: Animasyon, Dram, Komedi, Macera
Süre: 137 Dakika
Yönetmen: Isao Takahata
Oyuncular: -
Seslendirenler: Aki Asakura, Tatsuya Nakadai, Nobuko Miyamoto, Isao Hashizume, Rosemary Alexander
Senaryo: Isao Takahata, Riko Sakaguchi

Film Özeti: Bambu satarak yaşamını idame ettiren yaşlı bir oduncu, bir gün kestiği bambuların içinde parmak büyüklüğünde bir kız bulur. Karısıyla ona bakmaya, kendi çocukları gibi büyütmeye başlarlar. Kaguya büyüdükçe çok güzel bir genç kadına dönüşür. Yaşadığı yerdeki arkadaşları bambu gibi hızlı büyümesinden ötürü ona "bambucuk" adını takarlar. Ancak günün birinde babası bu prensesin köyde yaşamaması gerektiğini düşünerek ailesini başkente yaptırdığı saraya taşır. Burada Kaguya gerçek bir prenses gibi yaşamak için eğitim almaya başlar.

Bu sırada bölgede yaşayan 5 itibarlı ailenin oğulları Kaguya'ya talip olur. Kaguya onlardan akıllardan çıkmayacak bir evlilik hediyesi ister.


SEVİMLİ EJDERHA: KOKANAT


Tür: Animasyon
Süre: 78 Dakika
Yönetmen: Hubert Weiland
Oyuncular: -
Seslendirenler: Oya Küçümen, Claudia Michelsen, Carolin Kebekus, Max von der Groeben
Senaryo: Mark Slater, Gabriele Walther

Film Özeti: Genç ve henüz uçamayan bir ejderha olan Kokonat’a, ejderhaların ateş püskürmelerini sağlayan “ateş otu”nu koruma görevi verilir. Ancak Kokonat’ın bir anlık dikkatsizliğinden faydalanan bir hırsız ateş otunu çalıp, kaçar. Ateş otunu geri alması gereken Kokonat, yanına arkadaşları obur Oskar ve kirpi Matilde’yi de alarak yola düşer. Bu yolculukları sırasında diğer ejder türlerinin, ateş püsküren ejderhalardan hiç hoşlanmadığını fark eden Kokonat buna çok şaşırır. Onlara çok özel bir yetenek gibi görünen ateş püskürmek, aslında ejder dünyasında hiç de popüler bir şey değildir.

ÇEKMEKÖY UNDERGROUND


Tür: Müzikal
Süre: 95 Dak.
Yönetmen: Ayşim Türkmen Keskin
Oyuncular: Can Sipahi, Kerem Can, Barış Gönenen, Gözde Kocaoğlu
Senaryo: Ayşim Türkmen Keskin

Film Özeti: Mahallenin gençleri yıllardır hayalini kurdukları stüdyoya kavuşmuşlardır. Bir yandan yetenek yarışmasına hazırlanmakta bir yandan da hapisten çıkacak abileri için heyecanla ‘arabesk rap’ tarzı bir klip hazırlamaktadırlar. Cemal Abi, nam-ı diğer ‘Küllü Harap’ hapisten çıkar gelir ancak kendi hayal dünyasında yaşattığı aşk hikâyesi dışında hiçbir şeyle ilgilenmez. Aşkın getirmiş olduğu trajediden kaçmaya çalışan gençler dansla, müzikle hayata tutunmak isteseler de İstanbul’un ışıltılı acımasızlığı hayallerine kurşun sıkacaktır.

ASABİYİM BEN


Tür: Gerilim
Süre: 122 Dak.
Yönetmen: Damián Szifron
Oyuncular: Ricardo Darín, Leonardo Sbaraglia, Darío Grandinetti, Nancy Dupláa, Julieta Zylberberg
Senaryo: Damián Szifron

Film Özeti: Öfkenin iliklere işlediği bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü bireylerin öyküsü...

Bunlarda ilginizi çekebilir: