VOLKAN SEVERCAN İSYAN ETTİ!

Dünyaca ünlü Avenue Q müzikalini Türkiye'ye getiren Volkan Severcan: Bu zamana kadar biriktirdiğim her şeyi bu gösteri için harcadım. Henüz para kazanmadık ama inanılmaz iyi gidiyor..

Magazin

VOLKAN SEVERCAN İSYAN ETTİ! Son bir aydır izleyiciyle buluşan dünyaca ünlü Avenue Q gösterisinin beyni Volkan Severcan, kuklaların kol gezdiği bu yeni projeyi tanıttı. İlk kez 2003 yılında Amerika'da sergilenmeye başlanan oyunun Türkçe versiyonunda Emre Altuğ, Demet Tuncer gibi ünlü isimler rol alıyor.

* Bu gösterinin oyuncu kadrosunu nasıl kurdunuz?
Ekibi oluştururken hem oyunculuk hem de müzikal yeteneği olan birilerini bulmamız gerekiyordu. Ve hiç zorlanmadık çünkü ilk aklımıza gelen isimler Emre Altuğ ve Demet Tuncer'di. Onlar da bu projeye hiç düşünmeden 'varız' cevabını verdiler.

* Gösterinin finansmanını nasıl sağladınız?
Bu müzikalin finansmanı tamamen bana ait. Sadece başrol oyuncularımızdan Emre Altuğ yardımcı prodüktör olarak bize destek oluyor. Yani hem oyunculuk hem de yardımcı prodüktörlük yapıyor. Bana gelince ben de bu zamana kadar biriktirdiğim her şeyi bu gösteri için harcadım.

KALİTELİ İŞ LAZIM!

* Gösteri ne kadar sürecek?
'Avenue Q' pazar günü (bugün) Profilo Kültür Merkezi'nde, 1 Mayıs'ta da bir gösteri merkezinde olacak. Daha sonra turne programımız var. Yaz boyunca Antalya, İzmir ve Bodrum gibi yazlık beldelerde gösteriler yapacağız.

* Peki kriz ortamı sizi etkiledi mi?
Normalde bu tarz gösterilerin hayat bulması için sponsorların devreye girmesi gerekiyor. Kriz ortamı bizi bu noktada etkiliyor. Eğer bizi ve bizim gibi projeleri desteklemezseniz; Türk halkı ölene kadar 'Yemekteyiz' gibi programları seyretmek zorunda kalacak. Türkiye'de kaliteli bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama bunu yapabilmemiz için de destek görmemiz gerekiyor.

* 'Yemekteyiz' programını kalitesiz mi buluyorsunuz'
Ona kalitesiz bulmak demeyelim de; mesela ben televizyon sahibi olsam, bana bu tarz bir program ile gelen insanı bir daha kapıdan içeriye bile sokmam. Fakat şöyle de bir şey var ki; 'Neden böyle programlar yapıyorsunuz?' da diyemem ve bu tarz programlar ile prim kazananları da ayakta alkışlar ve tebrik ederim.

* Türkiye'de müzikale gösterilen ilgiyi nasıl buluyorsunuz?
Yeterince ilgi gösterildiğini düşünüyorum. Bu tarz gösterilerin örnekleri Türkiye'de çok yok! Böyle gösteriler, yurtdışında çok ciddi paralar karşılığında izleniyor. Mesela; Londra'da bu oyunun aynısını izlemek isteyenler, 100 pound yani 300 TL'ye izliyor. Ama bu oyun bizde 15 TL'den seyrediliyor. En pahalı bilet 60 TL, bu paraya Londra'da kapıdan içeriye bile almazlar. Hem burada Emre ve Demet gibi ünlü oyuncuları izleme fırsatı buluyor izleyici. Yurtdışında hep isimsiz oyuncular rol alıyor. Dolayısıyla şartlar bu seviyede olunca ben Türkiye'de bu gösteriyi hazırladığım için çok seviniyorum, ilgiden de memnunum...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: