'VÜCUT OKŞAMA BASİT CİNSEL SALDIRI'

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, birlikte alkol aldığı ve evinde kalmasına izin verdiği kişi tarafından bir kadının vücudunun okşanmasını 'basit cinsel saldırı' olarak değerlendirdi.

Magazin

'VÜCUT OKŞAMA BASİT CİNSEL SALDIRI' Antalya 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararını bozan Yargıtay 5. Ceza Dairesi, birlikte alkol aldıktan sonra evine gittiği kadını sabaha karşı okşayan sanığın 'zorla ırza geçme' suçundan değil 'basit cinsel saldırı' suçundan yargılanması gerektiğine karar verdi. Yargıtay’ın verdiği bozma kararında şöyle denildi:

'Birlikte alkol aldıktan sonra gecce müştekinin evinde kalan sanığın, sabaha karşı uyumakta olan müştekinin yatağına girerek vücudunu okşamak suretiyle gerçekleştirdiği eyleminin, basit cinsel saldırı suçunu oluşturduğu, müştekinin mahkemeye ibraz ettiği dilekçesi ile şikáyetten vazgeçtiğinin anlaşılması karşısında, 5237 sayılı TCK nun 73. ve CMK nın 232/8. maddesi uyarınca kamu davasının düşmesi yerine yazılı şekilde hüküm kurulması bozmayı gerektirmiştir.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: