WhatsApp Android sürümünün yeni özellikleri netleşti!

WhatsApp'ta yenilikler son hızıyla devam ediyor. WhatsApp ekibi geliştirmeler konusunda gazı iyice köklemiş durumda. Daha geçtiğimiz günlerde anlık mesajlaşma uygulamasına bir takım yetenekler eklenmişti ki, şimdi ise uygulamanın beta sürümünde yeni özellikler ortaya çıktı. Genel olarak söz konusu yenilikler WhatsApp'ın beta sürümlerinde bir süre test edilir ve daha sonra son kullanıcıların beğenisine sunulur. Bazı zamanlar ise yeni geliştirmeler iptal edilebiliyor veya ertelenebiliyor. İşte WhatsApp Android sürümüne eklenecek olan o özellikler ve detayları...

Yaşam

WhatsApp Android sürümünün yeni özellikleri netleşti! Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığı ile Android Beta sürümünü versiyon 2.19.18'e yükseltti. Bu güncelleme ile birlikte belirli bir sohbete ait medya dosyalarına ait seçenekler yenilenmiş oldu.

Yeni güncelleme ile birlikte medya dosyalarına 'sohbette göster' seçeneği ekleniyor. Bu seçenek sayesinde sohbet penceresinde medyanın gönderildiği ana gidebilir, öncesi ya da sonrasına ulaşabilirsiniz.
Webtekno'nun haberine göre yeni gelen bir diğer seçenek ise '... olarak ayarla' oldu. Bu özellik sayesinde görüntülediğiniz medyayı profil fotoğrafı, grup simgesi yada arka plan fotoğrafı olarak belirleyebilirsiniz. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından ne kadar aktif kullanılacağı tartışılır.

WhatsApp ayrıca fotoğraf döndürme seçeneğinde de değişikliğe gitti. Eski versiyonda seçeneklerde sağa döndür ve sola döndür şeklinde iki ayrı seçenek bulunurken, artık 'döndür' diye görseli 90 derece saat yönünde döndüren tek bir seçenek bulunuyor.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşama uygulaması WhatsApp 'dedikodu' ve 'yanlış bilgi'nin platform üzerinden hızla yayılmasının önüne geçmek için yeni bir adım attı.

Şirketten yapılan resmi açıklamada alınan yeni karar ile dünya genelinde WhatsAppkullanıcıların mesaj forward etme hakkının 20'den 5'e düşürüldüğünü bilgisine yer verildi.

Özellikle son aylarda sahte haberlerin WhatsApp üzerinden yayılması ile Hindistan'da linç edilerek öldürülen kişiler dış basında sıkça yer almıştı.

WhatsApp, söz konusu kararı bu tip olayların önüne geçmek için aldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: