Whatsapp çöktü mü? Kullanıcılar isyanda...

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın çöktüğü iddiası ortalığı ayağa kaldırdı. Kullanıcıların erişim sorunu yaşadığı iddia edildi.

Yaşam

Whatsapp çöktü mü? Kullanıcılar isyanda... Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta akşam 20.00 sıralarında yaşanan sorun nedeniyle yaklaşık 30 dakikalık bir erişim sorunu yaşandı.

Konuyla ilgili çok sayıda kullanıcı tepkilerini Twitter'dan dile getirdi. "WhatsApp çöktü" etiketine kısa sürede çok sayıda mesaj atılırken, an itibariyle Whatsapp'taki sorun da kısmen sona erdi.

BTK BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Whatsapp'ta yine global ölçekte kesinti yaşanmakta. USOM konuyu takip etmektedir. Yerli Operatörlerimiz kaynaklı bir durum bulunmamaktadır" dedi.

Whatsapp’ta 3 Mayıs günü yine benzer bir erişim sorunu yaşanmıştı. Yaşanan sorun ise 2.5 saatlik bir sürenin ardından düzeltilmişti.

Bir diğer popüler mobil uygulamalardan olan Instagram'da da dün benzer bir sorun yaşanmıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: