WhatsApp Gold tehlikesi geri döndü!

Geçen yıllarda WhatsApp‘ta ortaya çıkan "WhatsApp Gold virüsü" yeniden gündeme geldi. Peki bu virüsünden nasıl korunabiliriz? İşte detaylar...

Yaşam

WhatsApp Gold tehlikesi geri döndü! Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp uygulamasında ortaya çıkan Gold virüsü yüzünden birçok kullanıcının özel bilgisi çalınmıştı. Korsanlar, WhatsApp üzerinden gönderilen sahte bir link mesajı ile birlikte birçok kullanıcının kredi kartı gibi önemli kişisel bilgilerini çaldı.

Tekrar ortaya çıkan Gold virüsü nedeniyle WhatsApp yetkilileri, WhatsApp ve benzeri uygulamalardan gelen mesajların doğruyu yansıtmadığı ve söz konusu bu mesajlardaki linklere tıklanmaması konusunda kullanıcılarını uyardı. Bu linke tıklayıp, sahte olan Gold uygulamasını yükleyen Android kullanıcılarının telefonlarına doğal olarak virüs bulaşıyor ve tüm bilgileri sızdırılabiliyor. Bu nedenle yetkililer, virüse dikkat edilmesi konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: