WhatsApp iOS için 3 yeni özellik müjdesi!

WhatsApp, yeni güncellemeyle birlikte iOS uygulamasına 3 yeni özellik ekledi.

Yaşam

WhatsApp iOS için 3 yeni özellik müjdesi! WhatsApp, iPhone kullanıcıları için yılın ilk güncellemesini yayınladı. Yayınlanan, 2.19.10 sürümü ile birlikte; durumlar için resim ve videolar için özel çıkartma desteği, durumlar 3D Touch desteği ve grup sohbetlerine atılan mesajları özel olarak yanıtlama gibi üç yeni özellik kullanıcılara sunuldu.

Özel Olarak Cevapla

Whatsapp'ın yeni güncellemesi ile birlikte, ”Özel Olarak Cevapla” özelliği karşımıza çıkacak. Bu özellik ise grup sohbetleri içerisindeki mesajları özel olarak cevaplayabilmeye yarayacak. Söz konusu bu özelliği kullanmak için, grup sohbetindeki bir sohbetin üzerine basılı tutup diğer seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Daha sonrasında ise karşınıza çıkan ”Özel Olarak Yanıtla” seçeneğinden, bu özelliği kullanabileceksiniz.

Fotoğraf ve videolar için özel çıkartmalar!

Daha önceden, yalnızca fotoğraf ve videolara emoji, metin, serbest el çizimleri gibi şeyleri eklememize olanak sağlayan WhatsApp, şimdi de fotoğraf ve videolar için geçtiğimiz aylarda kullanıma sunmuş olduğu WhatsApp Sticker desteğini sunmaya başladı. Bu saydde artık, özel WhatsApp çıkartmalarını fotoğraf ve videolarda kullanabileceksiniz.

WhatsApp Durumlar için 3D Touch desteği!

Yeni güncelleme ile iPhone kullanıcılarına sunulan bir diğer yenilik ise, durumlar için gelen 3D Touch desteği. Yeni güncellemeyi yükleyen kullanıcılar artık 3D Touch desteği sayesinde durumlara tıklamadan önce ön izleme yapabilecekler.

Bunlarda ilginizi çekebilir: