Whatsapp silinen mesajlar nasıl kurtarılır?

Popüler sohbet uygulamalarından birisi olan WhatsApp'ta silmiş olduğunuz konuşmaları geri getirmek istiyorsunuz. Peki, bu işlem nasıl yapılır? İşte detaylar...

Yaşam

Whatsapp silinen mesajlar nasıl kurtarılır? Android kullanıcıları için WhatsApp'ta silinen mesajları geri getirmenin yolu çok basitken, iOS kullanıcıları bu işlemi yapmak için biraz uğraşmak zorunda. Android platformunda WhatsApp, gerçekleştirdiğiniz sohbetleri düzenli bir şekilde her gün otomatik olarak yedekler. Silmiş olduğunuz bir konuşmayı geri getirmek için WhatsApp'ı telefonunuzdan kaldırıp ardından WhatsApp'ı tekrar yükleyin. Sonrasında ise uygulama sizin en son yedeklemenizi bulacak ve sizden bu yedeklemeyi uygulayıp uygulamayacağınızı soracak. "Geri Yükle" seçeneğini seçerek silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

iOS kullanıcıları için durum biraz daha farklı. Çünkü WhatsApp'ın iOS'te olduğu sürümü maalesef otomatik yedekleme yapmıyor. Daha doğru anlatmak gerekirse aslında yedekleme yapılıyor, ancak bunu sizin ayarlamanız gerekiyor. Yedekleme için belirli zaman dilimini seçtikten sonra WhatsApp'ınız otomatik olarak yedeklenmeye başlar. Bu işlemden sonra WhatsApp'ta eski konuşmaları geri getirmek için yapacağınız işlem ise Android kullanıcılarıyla aynı olacaktır. Yalnız, hem iOS platformunda hem de Android platformunda yapacağınız yedeklemelerde en son yapılan yedeklemenin ele alınacağını unutmayın!

WhatsApp’tan kötü haber: Yeni bir dönem başlıyor!

WhatsApp’tan kötü haber: Yeni bir dönem başlıyor!

Bunlarda ilginizi çekebilir: