Williams'lara "wild card"

ABD'li tenisçi kardeşler Serena ve Venus Williams, ABD Açık Tenis Turnuvası'nda çift bayanlarda oynayabilmek için ''wild card'' aldı.

Diğer Haberler

Williams'lara "wild card" ABD'li Williams kardeşler çift bayanlar için ''wild card'' aldı.

New York kentinde 27 Ağustos Pazartesi günü başlayacak, sezonun dördüncü ve son ''Grand Slam''i ABD Açık Tenis Turnuvası'nda çift bayanlarda oynayabilmek için özel bir kontenjan olan ''wild card''dan yararlanacak. Williams kardeşler finalde başarılı olursa, çiftlerde 14. ''Grand Slam'' şampiyonluğunu tadacak.

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda çift bayanlar şampiyonu olduktan sonra, Londra Olimpiyatları'nda da altın madalyaya uzanan Serena ve Venus Williams, bu defa 2009 yılından sonraki ilk ABD Açık şampiyonluğu için korta çıkacak.

Sezonun son ''Grand Slam'' turnuvasında çift bayanlarda ''wild card'' alan bir başka tenisçi de tek bayanlarda 3 ABD Açık şampiyonluğu bulunan Belçikalı Kim Clijsters oldu. Bu turnuvada kariyerini sonlandıracak olan Belçikalı raket, vatandaşı Kirsten Flipkens ile eşleşti.

ABD'li tenisçiler Mallory Burdette ve Nicole Gibbs ile vatandaşları Melanie Oudin ve Grace Min ikilisi de çift bayanlarda ''wild card'' ile yarışacak diğer sporcular oldu.

Çift erkeklerde ise Ryan Harrison ve kardeşi Christian, ''wild card''dan yararlanacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: