Windows 10 nasıl sunulacak?

Windows 10'un çıkış tarihi olan 29 Temmuz geldiğinde neler olacak?

Yaşam

Windows 10 nasıl sunulacak? Microsoft, son rötuşlarını yaptığı Windows 10'u bu ayın sonunda tamamlayıp, kullanıcılara dağıtmaya başlayacak. Lisanslı Windows 7 ve Windows 8.1 sahiplerinin 1 sene boyunca ücretsiz geçiş yapabileceği Windows 10, birkaç sene içinde 1 milyar cihaza girmek gibi büyük bir hedefe sahip.

Windows 10'un Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows Update üzerinden sunulacağını biliyorduk. Peki 29 Temmuz tarihi geldiğinde, gereksinimleri karşılıyorsanız, hemen Windows 10'a geçebilecek misiniz? Microsoft'tan Terry Myerson'un söylediklerine göre final sürüm hazır olduğunda sisteminiz uyumluluk testinden geçirilecek ve bunun ardından Windows 10'u yükleyebileceğinize dair bir uyarı göreceksiniz. Uyumluluk testinin amacı, sizi donanımlarınız veya yüklü yazılımlarınızla ilgili sorunlar hakkında önceden uyarmak olduğundan, çoğu uyumsuzluk Windows 10'u yüklemenize engel olmayacak.

Bununla birlikte Myerson'un söylediklerine bakacak olursak herkes, 29 Temmuz günü Windows 10'a geçme şansı bulmayabilir. Microsoft, Windows 10'u milyonlarca bilgisayara aynı anda sunacağından, güncellemeyi kademeli olarak dağıtmayı planlıyor olabilir. Ancak bu durumda dahi muhtemelen birkaç günden fazla beklemeyeceksiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: