YAĞIŞLI HAVA KAÇ GÜN SÜRECEK?

Hafta sonu içimizi ısıtan güneşli havanın ardından bugün başlayan yağışlı ve serin hava ne kadar sürecek? Bölge bölge hava durumu...

Magazin

YAĞIŞLI HAVA KAÇ GÜN SÜRECEK? Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, Kıyı Ege ile Antalya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Batı Karadeniz'de hissedilir derecede (6 ila 10 derece) olmak üzere Ülkemiz'in batısında azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde zaman zaman kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ!

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, Kıyı Ege ile Antalya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, taşkın, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. .

KAR ERİMELERİ UYARISI: Ülkemizin doğu bölgeleri ile yüksek kesimlerinde kar erimeleri beklenildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan, vb.)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: