Yağmurlu havalarda nasıl giyinmeli?

Havalar bu günlerde epey dengesiz. Bir sabah güneşli bir güne uyanırken diğer gün yağmurlu bir güne merhaba diyebiliyoruz. Yağmurlu havalara uygun giyinmek ise ayrı bir uğraş gerektiriyor. Peki, yağmurlu havalarda nasıl giyinilmeli?

Kadın

Yağmurlu havalarda nasıl giyinmeli? Yağmurluk
Yağmurlu havalarda ilk akıla gelen kuşkusuz yağmurluklar oluyor. Renk renk yağmurluklar hem yağmurdan korurken hem de kombinlerinizi tamamlayabiliyor. Modeli itibari ile genellikle sportif parçalar olan yağmurluklarla jean ve taytla kullanabilirsiniz.


Trençkot
Yağmurluğun size göre fazla spor kaldığını düşünüyorsanız trençkotlar tam size göre! Trençkot modelleri yağmurluklara oranla çoğu zaman daha klasik bir görünüm sunabiliyorlar. Fakat yağmurlu günlerde ince trençkot giymemenizi öneriyoruz.


Şişme mont
Şişme montlar da doğru kumaştan seçildiğinde böyle günler için ideal. Yağmurun etkisi ile düşen hava sıcaklıklarına karşı her zaman hazırlıklı olmanızı sağlayacak olan şişme mont modelleri de yağmurluklar gibi daha spor parçalar bu yüzden daha sportif görünümler tercih edebilirsiniz.


Yağmur çizmesi
Günlük hayatımıza iyice yerleşmiş olan sneaker ayakkabıları seviyoruz ama ne yazık ki çoğu yağmurlu hava koşullarına uygun tasarlanmıyorlar. Yağmur çizmesi işte böyle durumlarda hayat kurtarıcı bir parça. Üzerine ne giydiğiniz hiç önemli değil, bir çift yağmur çizmesi ile günü hasarsız atlatabilirsiniz.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: