Yahoo, çalınan hesap sayısını açıkladı!

Verizon, 3 milyar hesabın tümünün veri hırsızlığından etkilendiğini açıkladı. Bu rakam tarihteki en büyük veri ihlali olarak kayıtlara geçiyor.

Yaşam

Yahoo, çalınan hesap sayısını açıkladı! Yahoo'yu dört ay önce 4.48 milyar dolara satın alan Verizon, Ağustos 2013te gerçekleşen veri ihlalinin daha önce rapor edilenden çok daha büyük olduğunu ve 3 milyar hesabın tümünün veri hırsızlığından etkilendiğini açıkladı. Bu rakam tarihteki en büyük veri ihlali olarak kayıtlara geçiyor.

Yahoo geçtiğimiz yıl 2013 yılındaki veri ihlalinde isim, e-mail adresi ve şifrelerin çalındığını fakat finansal bilgilerin çalınmadığını söylemişti. Verizon Yahoonun internet varlıklarını 4.48 milyar dolara satın almasının dört ay ardından şirket ellerindeki yeni bilgilerle ihlalden tüm Yahoo hesaplarının yani 3 milyar kadar hesabın etkilendiğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada Verizonun yapılan soruşturma ve dışarıdan alınan adli danışmanlık sonucu elde ettiği yeni istihbarat ve bilgiler Ağustos 2013te gerçekleşen veri hırsızlığında tüm Yahoo hesaplarının etkilendiğini gösteriyor denildi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: