Yahoo'nun CEO'su kullanıcılardan özür diledi!

Yahoo e-posta kesintilerinden ötürü resmi bir açıklama yapmak ve özür dilemek zorunda kaldı.

Yaşam

Yahoo'nun CEO'su kullanıcılardan özür diledi! Yahoo CEO’su Marissa Mayer, geçen hafta boyunca birkaç gün süren Yahoo e-posta kesintilerinden ötürü resmi bir açıklama yapmak ve özür dilemek zorunda kaldı.

Kullanıcıları çileden çıkaran sorundan ötürü üzgün olduğu gözlenen Mayer, firmanın resmi Tumblr blogu aracılığıyla açıklama yaptı. Sorunun ilk başta göründüğünden daha karmaşık olması nedeniyle düzeltilmesi birkaç gün almış.

Her ne kadar Yahoo’nun genel anlamda elde ettiği serviste kalma başarı oranı yüzde 99.9'un çok üstünde olsa da birkaç gün süren bir e-posta kesintisi kabul edilecek türden değil. Yahoo’nun amacı daha sıkı kontroller gerçekleştirmek ve gelecekte bu tür sıkıntılarla yaşamamak için daha iyi hizmet sunmak. Sadece Yahoo Mail kesintisi değil, firmanın bu durumla başa çıkma tarzı da eleştirilerin hedefi oldu.

Açıklamaya göre kesinti kullanıcıların sadece yüzde birini etkiledi. Farklı hesaplarda farklı türden sorunlar yaşandığı için sebebi bulmak ve çözüm geliştirmek epey zaman aldı. Pazartesi günü 10:30'da (Pasifik Zamanı) başlayan arıza sonrasında e-postalar adresine ulaşmadı. Ayrıca yeni bilgiye göre 25 Kasım – 9 Aralık arasında gönderilmiş bazı e-postalar da alıcılara ulaşmamış olabilir. Bu durumun güncel kesintiyle bağlantılı olup olmadığı açıklanmadı. Perşembe günü Flickr da kesinti yaşamıştı. hürriyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: