YAHŞİ BATI

19 Ağustos 2009 Haberler Anında Cebinizde Hürriyet Mobil Haberler Anında Bilgisayarınızda Haber Alarmı Haber Kaçırmaya Son Hürriyet Mind Sitene Haber Ekle Kazan Bumerang Cem Yılmaz’ın hâlâ çekimleri devam eden ‘Yahşi Batı’ adlı filmin tüm detayları bugün piyasaya çıkan Hafta Sonu dergisinde yayınlanınca ortalık karıştı.

Magazin

YAHŞİ BATI Filmin sponsorlarından en heyecanlı sahnelerine kadar tüm ayrıntıların yer aldığı haberi gören Fida Film yetkilileri çılgına döndü. Şirket içinde köstebek avı başladı. Film henüz tamamlanmadan bu kadar ince detayların bile basına yansımış olması Cem Yılmaz’ı da çok sinirlendirdi.


İŞTE O HABER:

Cem Yılmaz’ın dört hafta önce çekimlerine başladığı yeni filmi ‘Yahşi Batı’nın ilk fotoğrafları geçtiğimiz hafta cuma günü tüm gazetelerde yer aldı.Neredeyse tümünde yazılanlar aynıydı. Hazır servis edilen fotoğraflar ve bülten bilgilerinden ibaretti yani. Filmden detay bilgi, bırakın detayı, başrolü oynayan Cem Yılmaz’ın hangi rolü canlandırdığı bilgisi bile yoktu. Bütün gazetelerde çarşaf çarşaf fotoğrafların altında genel hatlarıyla şöyle yazıyordu: “Teşkilat-ı Mahsusa üyesi Lemi Bey ile Aziz Bey’in ‘Vahşi Batı’da yaşadıklarını anlatan Cem Yılmaz’ın yeni filmi ‘Yahşi Batı’dan ilk kareler”. Yani fotoğraflar vardı ama yeterince bilgilendirme yapılmamıştı. Cem Yılmaz hayranlarını tatmin edecek, meraklarını giderecek hiçbir şey yoktu. İşte size milyonların merakla beklediği ‘Yahşi Batı’nın detayları ve perde arkası:

AZİZ BEY, YANİ CEM SOYULUYOR!
Aziz Bey, yani Cem Yılmaz ile Lemi Bey (Ozan Güven), 19. yüzyılın sonlarında padişah tarafından görevlendirilerek Amerika’ya giderler. Yanlarına da hediye olarak verilmek üzere çok değerli bir elmas taş ve yüksek miktarda para vardır. İkili Amerika’ya varınca, gidecekleri menzil için bir posta arabasına binerler. Malumunuz Vahşi Batı’da posta arabaları haydutlar tarafından hep soyulur.
İşte Lemi Bey ile Aziz Bey de bu kaçınılmaz sona uğrarlar. Önce ellerinden elmas taş gider. Sonra da paralarını kaptırırlar. İşte film de
asıl bu noktada başlar. İki Osmanlı, kaptırdıkları parayı tekrar toparlamak için
ödül avcılığı yaparlar.
Tabii çeşitli cinliklerle. Gördükleri ‘Wanted’ ilanlarını kendilerine uyarlayıp, sırasıyla aranan haydutların yerine geçer ve ödül avcılığıyla para kazanmaya çalışırlar. Biri haydut olur, diğeri onu yakalar. Tabii başlarına her defasında binbir olay gelir. Bir defasında da Calamity Jane vari, kadın silahşör rolünü canlandıran Demet Evgar ile karşılarlar. Tam canlarından olacakken Aziz Bey (Cem Yılmaz) birbirinden komikliklerle aslında ödül avcısı olmadıklarını, Lemi Bey’in (Ozan Güven) haydut olmadığını, ikisinin de Osmanlı olduğunu anlatmaya çalışır
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: