"Yalan Dünya" 'Gezi'ye feda oldu!

Gezi eylemine destek veren Yalan Dünya bu hafta yayınlanmayacak

Magazin

"Yalan Dünya" 'Gezi'ye feda oldu! Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Yalan Dünya’, Gezi Parkı engeline takıldı. Pazartesi akşamı ekrana gelmeyecek olan dizinin yerine iki bölüm üst üste ‘Galip Derviş’ yayınlanacak. Oyuncuların çoğunun Gezi Parkı eylemlerinde olduğunu ve bu nedenle çekim yapamadıklarını söyleyen Gülse Birsel, “Bazıları gaz yedi, bazılarının sesi kısıldı bazıların da gözünde problem oldu. Ruhsal ve fiziksel olarak çok yoruldukları için sete girme psikolojisinde değildik. Drama çekseydik işimiz daha kolaydı. Ancak komedide belli bir moral gerekiyor. Salı ve perşembe sete giremediğimiz için bölümü yetiştiremedik. Yedeğimiz olmadığı için de yerimize ‘Galip Derviş’ yayınlanacak” dedi.
Senaryoyu yazmak zorunda olduğu için Gezi Parkı’na gitmediğini ama köşesinde kendini anlatmaya çalıştığını belirten Birsel, “Her şeyin sakinleşmesini istiyoruz. Kışkırtma, kırma, dökme, sataşma olmasın” şeklinde konuştu. Dizinin sezon finali 24 Haziran’da ekrana gelecek.

Dizinin oyuncularından Habise Eren twitterdan attığı bu yazıyla gerekçeyi şöyle izah etti;

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: