"Yalan Dünya" Gezi'yi ve Hürrem'i unutmadı!

Senaristliği Gülse Birsel’e ait olan Kanal D’nin sevilen dizi “Yalan Dünya”nın dün akşam yayınlanan bölümüne gaz maskeleri ve tükenmişlik sendromu damga vurdu.

Magazin

"Yalan Dünya" Gezi'yi ve Hürrem'i unutmadı! Yaklaşık üç haftadır süren Gezi Parkı olaylarına gönderme yapan “Yalan Dünya”da sokağa çıkan herkes günlük yaşamın bir parçasıymış gibi yanına gaz maskesi aldı. Dizide ki gönderme sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

BİR GÖNDERME DE HÜRREM’E

Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem’i Meryem Uzerli, geçtiğimiz ay “tükenmişlik sendromu” nedeniyle Almanya’ya gitmişti. Yalan Dünya, dün akşam yayınlanan bölümünde bu konuya da değindi.

Şehmuz Bey, balkonda otururken Emir, canı sıkkın bir şekilde geldi. “Hayrola Emir Bey” diyen Şehmuz’a Emir cevabı “doktor, ‘sen bitmişsin’ dedi. ‘Stres, aşırı çalışma, üzüntü… Sonuç olarak tükenmişsin’ dedi. Tükenmişlik sendromu var ya” oldu. Şehmuz Bey’in cevabı ise “Evet, evet Hürrem’in hastalığı” dedi.

Emir, “Bulaşıcıymış zaten, salgın var diyorlar” deyince Şehmuz Bey, Emir’e “Memlekete git sen de, o öyle yaptı. Demek iyi geliyorsa” dedi.

Sohbete daha sonra dahil olan Nurhayat, “İyi misin” diye sordu. Emir evleneceğini duyduğu sevgilisine kötüyüm dememek için “Tabii ki, niye kötü olayım ki. Süperim” dedi.

Şehmuz Bey ise Nurhayat’a dönerek “Tükendim, bittim diyor” diyerek Emir’in pembe yalanını düzeltti. Şehmuz Bey’den duyduklarından sonra sevindiğini belli etmek istemeyen Nurhayat, “Aaa niye öyle” dedi. Emir ise Nurhayat’ın eline koz vermemek için “Tükenmişlik sendromu ayağına tatil yapıyorum. Artist hastalığı işte, rahat battı. Yoksa keyfim yerinde” dese de çektiği acı ve stres yüzünden okunuyordu.

Sete giden Emir, durumunu yönetmeni Tufan’la konuştu. Yönetmenin cevabı ise “Tükenmişlik sendromu neymiş? Avrupalı hastalığı o. Meryem, yarı Alman ondan oldu. Sen Türk’sün oğlum, sana bir şey olmaz” dedi. Emir de “Doktorun teşhisi bu, ‘çalışmayacaksın, stresi hayatından uzak duracaksın’ dedi.

Yönetmen sinirlenerek “Sen oyuncusun oğlum, senin stresle ne alakan var. Reytingdi, paraydı, kanaldı… Stres bende, ben tükeniyor muyum” dedi. Emir ise “Azalarak tükenin İnşallah” deyince. Çağatay, ortayı yumuşatmak için “Bu çocuk hasta, biz onun yokluğunu hissettirmeyiz” dese de hastalık zamanla bütün sete bulaştı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: