YALIN'DAN ÇARPICI AŞK İTİRAFI!

Hayatına giren her duygunun kendisini büyüttüğüne inanan Yalın aşkı ve hayata bakışını anlattı ..

Magazin

YALIN'DAN ÇARPICI AŞK İTİRAFI! İlk aşkınız olan müzik tutkunuzu biraz anlatır mısınız?

3- 4 yaşlarında başlayan bir aşk bu. Babamın gitar çaldığı dönemlerde ona özenip başladığım bir serüven. Gitara ilk dokunduğum andan itibaren içimde tarifi zor bir duygu hissettim ve o günden beri elimden hiç düşürmedim.

Sizi aşk şarkılarıyla tanıyoruz. Bu şarkılar nasıl ortaya çıkıyor?

Tabii ki acılı zamanlarda aşkla canı yandığı zaman insan daha çok kendine, iç dünyasına döner. Şarkı yazmak biraz iç sesini dinleyebilmekle alakalı bir şey. Benim için zaman geçtikçe, biraz daha büyüdükçe aşkı daha farklı yönleriyle keşfetmeye başlıyorum. Yeni albümümde de aşkın daha matrak tarafını ortaya çıkarmaya çalıştım.

Yeni albümde duygusallık ya da acılar olmayacak mı?

Aşkın acı ve duygusallığının yanı sıra daha eğlenceli ve matrak bir tarafı olacak. Aşkın bize dayattığı kalıplarla ilgili bir albüm hazırladım.

Sizin gözünüzde aşkın tarifi nedir?

Aşkın tarifi benim için her yıl değişiyor. Hayatıma yeni birileri girdikçe aşkın anlamı benim için başka bir boyuta giriyor. Değişken bir karaktere sahibim. Müzisyenler de genelde tutarsızdır. Aşkın da tutarlı bir tarafı olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden belli bir kalıba koyarak aşkın tarifini yapamıyorum.

Kendinizi ifade eden bir aşk yok mu?

Aşkla ilgili söylenmiş birçok söz var. Aşkın içinde acı olduğuna inanırım ve bunu kabul ederim. John Crawford’un bu konu ile ilgili çok güzel bir sözü vardır; “Aşk bir ateştir. İçinizi mi ısıtır, evinizi mi yakar bilemezsiniz.” Aşkın iki türlü hali olduğunu düşünüyorum. İçinizi de yakabilir evinizi de.

Aşk bir tutku diyebilir miyiz?

Kesinlikle, aşk tamamen dengesizlik işi.

Yaşadığınız duygular mı böyle düşünmenize sebep oldu?

Tabii ki söz yazarken, şarkı yaparken muhakkak kendi hayatınızdan etkileniyorsunuz. İçinizde biriktirdiğiniz duyguları bir zaman sonra kullanıyorsunuz. Ben de yaşadığım duyguları şarkılarımla dışarı vuruyorum. İnsan yaşadıkça eski hisleriyle dalga geçer oluyor.

Sizce aşkı ne öldürüyor?

Aşkı öldürmek insanın kendisiyle alakalı bir durum. İnsan karşı taraftakini kendi hayalleriyle kısıtlamaya başlıyor.
İnsan aşkı kendi içinde yaşar ve karşı taraf buna uymazsa kafasında onu bitirmeye başlar.

Bu bencillik değil mi?

Aşk böyle bir şey. Sevdiğin kişiyle ilgili kafanda hayal ettiğin ve onu oturttuğun bir yer var. Her insanın bir aşkı olduğuna inanıyorum. Onun içine gelir yerleşir. Bazısı tam oturur, bazısı oturmaz. İşte bu beklenti ve oraya yakıştırma durumu insanı karmaşık bir hale sokuyor.

Aile, çocuk ve sevgi sözcükleri size ne ifade ettiriyor?

Aile benim için çok değerli bir kavram. Bu işi yapmıyor olsaydım şu an mutlaka çocuklarım olurdu.

Bunu engelleyen nedir?

Bu kavramlar çok kutsal benim için. Buna zaman ayırmak gerektiğini düşünüyorum. İnsanın çocuğu olduğu zaman delirir ve bütün zamanını ona ayırmak ister. Benim bir aile kurup onlara ayıracak şu anda vaktim yok. Yoksa ben deli gibi çocuk sahibi olmak isteyen biriyim. Çocuklara ayrı bir düşkünlüğüm var. Rüyalarımda hep bir kız bebeğim olduğunu görüyorum.

Kariyerinizde ödün verdiğiniz bir şeyler oldu mu?

Şu anda hayalini kurduğum aile ortamı diyebiliriz. Ben beş senedir bu işi yapıyorum. Hayal ettiğim şeylere koşarak gitmek zorundayım. O hedeflerin bir kısmını başardığım zaman aileye vakit ayırabilirim.

Yaptığınız iş yaşadığınız ilişkileri etkiliyor mu?

Benim en büyük aşkım en büyük sevgilim işim. Bunu algılayamayacak insanlar hayatıma girdiği zaman ilişkilerim sonlanıyor. Yaşadığım ilişkilerde âşık olduğum zaman tam âşık oluyorum. Bazı insanlar bunla yetinebiliyor, bazılarına yetmiyor. Sevgimi gösterebilen de biri olduğum için bunu güzel bir dengede götürmeye özen gösteriyorum.

Sizin gözünüzdeki kadın profili nedir?

Kendinden emin, doğal ve olduğu gibi bir kadın profilini tercih ediyorum.

Kariyerinizde yapmak istedikleriniz nelerdir?

Aşkı benim gibi gören herkese hitap ettiğimi düşünüyorum. Gelecekle ilgili en büyük planım ise beni dinleyenlerin sayısını büyütmek. Benim anlatmak istediklerimi müzikal olarak da şiirsel olarak da algılayabilen herkese ulaşmak istiyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: