Yalnızlığı avantaja çevirin!

Yalnız insanlar daha başarılıdır.

Kadın

Yalnızlığı avantaja çevirin! Birçok kişisel gelişim kitaplarında da yer verildiği gibi yalnızlık bir dezavantaj değil avantajdır. Yeter ki kullanmasını bilin.

Ne zaman çevremde çok fazla insan olsa, sık görüşmelerim uzasa bir şeyler üretemediğimi fark eder, tedirgin olurum. Tükettiğini üretemeyen bir insan olmak üzerini çizeceğim bir davranış şekli olduğu günden beri yalnızlığıma aşığım. Oysa yalnız olduğum zamanlarda daha çok yazar, daha çok temizlik yapar, daha çok belgesel izler, daha çok beceri isteyen işler yapıp ve tabii ki; daha çok mutlu olurum.

Seçilmiş yalnızlık denilen şey, kişilerin kendi tercihleri ile yalnız kalmaları ve bu yalnızlığı avantaja çevirmeleri ile bilinir. Düşünce yetisinin her zaman sessizlik ve yalnızlıkta baş gösterdiğini biliriz. Bu sebeptendir ki, kendini yalnız hisseden insanlar kalabalık çoğunlukta yaşayan insanlardan daha başarılıdırlar. Daha iyi işlere imza atar, daha çok merak edilir ve konuşulurlar.

Yaptığı işlerde daha üretken, daha çok kendine güvenen ve özgüveni yüksek insanlar olduklarından yalnızlıktan korkmazlar. Çünkü bunun dışa kapanma ve kendine ulaşma olduğunu bilip fırsata çevirerek daha iyi işler yapmaya odaklanırlar. Yalnızlık mutsuzluğun değil bilakis mutluluğun anahtarıdır. Tabii ki seçilmiş yalnızlık ise. Değilse bile siz bunu seçilmiş yalnızlık türüne çevirip kolları sıvamalı ve düşünmeye başlamalısın. Her şey önce düşüncede bir fikirdir. Sonrası sizin elinizdedir.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: