YANIMDA EZİLEN ERKEK İSTEMEM!

Televizyon dünyasında 17 yıldır birçok dizi ve programda karşımıza çıkan Seray Sever, iş hayatında attığı başarılı adımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor....

Magazin

YANIMDA EZİLEN ERKEK İSTEMEM! Hayatında kimsenin olmadığını söyleyen Seray Sever nasıl bir sevgili istediğini anlattı: “Güçlü ve şefkatli bir adama ihtiyacım var. Bir de zeki olacak. Erkeğin benim yanımda ezilmemesi lazım. O adamın da bir titri olması gerek. Yoksa üç gün sonra problem başlar”

Bir prodüksiyon şirketi kurarak yapımcılığa soyunan Sever, “Sen Harikasın” adlı dizinin ardından yarışma programları ve dizilere imza atmayı hedefliyor. Kendisini işkolik olarak tanımlayan Sever, televizyonculuktan bir adım daha öteye geçmek istediğini ve hedefinin sinema olduğunu belirtti.

Türkiye’de hangi ülkelerin formatları tutuyor?

Amerikan sit-com tekniği bize çok uygun... Arjantin ve İspanyolların tekniği Türkiye’de iş yapmıyor. Bunu birçok prodüksiyon şirketi denedi. Türk dokusuna uygun olanlar Amerikan sit-comu. “Dadı”, “Tatlı Hayat” Amerikan’dı.

Sizi hep komedi dizilerinde görüyoruz özellikle bu tarz projeleri mi seçiyorsunuz?

Televizyonu açtığım zaman drama görmek istemiyorum. Hayat zaten sıkıcı ve zor... Ekranın karşısına oturduğum zaman gülmek istiyorum. Sit-com er meydanı. Çünkü dramda herkes oynayabilir ama sit-com’da herkes oynayamaz çok sağlam bir altyapı lazım ve tiyatro deneyimi gerek.

Yapımcılığını üstlendiğiniz “Sen Harikasın” nasıl gidiyor? Neden isminiz yapımcı olarak yazmıyor?

Çok güzel izleniyor ve çok iyi tepkiler alıyoruz. Bunun gibi bir formatım daha var ve onun üzerinde de çalışıyorum. Yurtdışından çalıştığım firmalardan format alacağım. Türkiye’de çok fazla yabancı dizilerden çalıntı işler yapılıyor. Bizim öyle değil parasını ödüyoruz uzmanlar geliyor ve yazarımız adapte ediyor. Doğru castı bulunca işe başlıyoruz. İsmimin yazmasına gelince önyargı oluşmasın diye. Önce işi izlesinler sonra yorum yapsınlar.

Bu ön yargılardan çekiniyor muydunuz?

Evet, çok çekiniyordum. İş ortaya çıkana kadar çekiniyordum. Şu anda bebeğimiz ayaklandı ve yürümeye başladı zarar görsün istemiyorum. Benim için bu işleri yaparken ismim çok önemli değil. Yaptığım işte manevi tatminim çok önemli.

Şu an çekilir bir kadın değilim

Şu anda hayatınızda biri var mı?

Hayır yok, olsun isterdim, ıssız kadınım. Aslında ıssız kadın da değilim çünkü ıssız adamın yaşadığı bir hayat vardı. Yalnızlığın içinde çok kişi barındırıyordu. Ben tam tersi yalnızlığımın içinde yalnızım. Sadece işim çok. Bu işkoliklikten oldu sanırım. Şu an çekilir bir kadın değilim. Heyecanımı işten alıyorum. O heyecanı bana verecek bir adam olması için çok sağlam ve güçlü kuvvetli bir adam olması lazım. Ben de aşağı yukarı etrafımda böyle bir erkek göremiyorum.
Bu yüzden kendimi işime adadım. En güzel zamanlarım böyle gitmez diye düşünüyorum. Birisi olsun diye sıradan biriyle olmayı düşünmüyorum. Çünkü çok güzel keyifli ilişkiler yaşadım, gezdim eğlendim. Hayatımda her şeyi çok yaşayarak gittim. Şu son iki senedir olgun çağım ve kendimi çok fazla kıymetli görüyorum. Bu ukalalık gibi olacak ama bana yakışır adam daha göremedim. Yakışır adamlar var ama onlar da arkadaşım. Yeni birisini tanımam ve çarpılmam lazım.

Çarpılmanız için o kişi ne yapmalı?
Güçlü ve şefkatli bir adama ihtiyacım var. Bir de zeki adam olacak. Benim zekâmın altına inmeyecek. O da pek yok. Kadınlar erkeklere göre daha zekidir. Dünyada maddi manevi bir şeylere ulaşmış bir insan olması gerek. Ben ayakları üstünde duran bir insanım. Erkeğin de benim yanımda ezilmemesi lazım. O adamın da bir titri olması gerek. Yoksa üç gün sonra problemler başlar. Bu saatten sonra evlenirsem ölene kadar olsun istiyorum. Sonuçta 35 yaşına gelmiş bir kadınım kendime hata yapma şansı tanımıyorum. Dolayısıyla bekliyorum.

Sizin hayatta güçlü olmaktan yorulduğunuz anlar oldu mu?
Bazen yorulduğum anlar oluyor. Hemen kendime dönüyorum. İki senedir tasavvufa çok merak sardım.

Yalnızken ağladığınız anlar oldu mu?
O kadar çok ki... Çok ağlak bir sene geçirdim. Hayatımda bu kadar çok ağlamadım. Bir şeyi başarmak çok zor. Bilmediğiniz bir alana giriyorsunuz kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz. Bir kadın olarak bir erkeğin kollarında güvende oturayım istiyorum.

En çok korktuğunuz şey nedir?
Başarısız olmak.

Türkiye’nin çiftini bulacağız
Şu anda bir televizyon formatı var mı?
17 senedir ekranda yapmadığım program kalmadı. Dolayısıyla güzel bir proje bakıyorum. Aslında kendi şirketimde hazırladığım bir program var. Bir yarışma programı. Formatını Fransa’da buldum. Türkiye’nin çiftini bulacağız. Onları canlı yayında evlendirmek istiyorum. Türkiye’nin mozaiğini ortaya koyacağız.

Bu formatın diğer evlilik programlarından farkı nedir?
O programlarla alakası yok. Başladığımızda bunu göreceksiniz 1 milyon dolarlık ödül olacak. Şu an hazırlık aşamalarındayız.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: