Yanlış saç ekimini dikkat!

Saç ekim operasyonlarının deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Diğer Haberler

Yanlış saç ekimini dikkat! Saç ekim operasyonlarının deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizen Türk Hair Trans Genel Direktörü Handan Acıkök, saç ekim sektöründe yapılan hataların boyutları konusunda vatandaşları uyardı.


Acıkök, işinin ehli olmayan kişilerin saç ekim işlemleri gerçekleştirmesinin, sektörde en çok yapılan hatalardan biri olduğunu söyledi. Saç ekiminde yapılan yanlışlıklar neticesinde ortaya çıkan olumsuzluklara değinen Acıkök şunları söyledi:
“Saç ekiminde en önemli konu, işin uzmanlarca yapılıp yapılmadığıdır. Öncelikle operasyonlarınızı muhakkak plastik cerrah gözetiminde yapmalısınız ve operasyonu gerçekleştiren kişi olarak bu işe uzun süre emek vermiş olmalısınız. Çünkü ne kadar deneyimliyseniz el beceriniz ve yeteneğiniz o oranda artıyor, saçı daha iyi tanır hale geliyorsunuz ve tecrübenizle hangi durumda ne yapmanız gerektiği konusunda doğru kararlar veriyorsunuz. Aksi halde geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabiliyor”

“Telafisi yok”

Saç ekim operasyonlarındaki risklere dikkat çeken Türk Hair Trans Genel Direktörü Handan Acıkök, ense bölgesinde iki kulak arasından alınan saç köklerinin zedelenmemesi gerektiğini belirterek saç köklerinin orantılı biçimde alınmayıp ekiminin ustalıkla gerçekleştirilmediği takdirde kişinin var olan saçlarını da tümüyle kaybettiğini söyledi.

Yanlış saç ekimi yapıldığı durumlarda ikinci seansta hatanın telafi edilmesinin neredeyse imkânsız olduğunu ifade eden Acıkök, düşük bir ihtimal ile yine ense bölgesinde yeterli oranda saç kalmış ise belli düzeltmelerin yapılabileceğini, ancak genel olarak hatalı ekimler neticesinde saçların doğal görüntüsünü yitirdiğini söyledi.

“Kalıcı izler bırakıyor”

Saç ekimi işlemlerinin ince ve detaylı tekniklerle gerçekleştirildiğini belirten Acıkök, kullanılan malzemelerin tek kullanımlık olması gerektiğini söyledi. Hatalı operasyonların kalıcı sorunlara yol açtığını belirten Acıkök şunları söyledi:

“Saç ekiminde yöntem ve araçlar çok önemli. Örneğin daha doğal saç görünümünü sağlamak için açılan ön kanalların ince olması gerekiyor. Benzer şekilde, ense bölgesinden alınan saç kökü miktarı da en yüksek derecede olmalı ve aynı ölçüde ekilmeli. Ne kadar açıklık olursa olsun başarılı bir yöntemle iyi sonuçlar alınabiliyor. Ancak sektördeki uygulamalara baktığımızda çeşitli yanlışlıklarla karşılaşıyoruz. Ense bölgesinden saç kökleri alınırken eğer kalın pançlar kullanılıyorsa bu, kanalların geniş olmasına yol açıyor, ensede kalıcı noktacıklar oluşuyor ve kalın kanallar açıldığı için saç doğal görüntüsünü kaybetmiş oluyor”

“Saç ekimi önemli bir sağlık konusudur”

Saç ekiminin her şeyden önce bir sağlık konusu olduğunun altını çizen Türk Hair Trans Genel Direktörü Handan Acıkök, saç ektirmek isteyenlere tavsiyelerde önemli tavsiyelerde bulundu:

“Saç ektirmeyi düşünenler öncelikle bu işi iyi yapan firmaları tercih etmeli. Firma ile iletişime geçtiklerinde ise mutlaka uzmandan tüm süreçler hakkında bilgi almalı. Ayrıca firmanın referansları incelenmeli ve ticari kaygılardan uzak olduğundan emin olunmalı. Saç ekimi estetikten öte bir sağlık konusudur ve ona göre değerlendirilmelidir. Doğallık ise en temel kriter olmalı. Eğer saç ektirdiğinizi kimse farketmiyorsa operasyon başarılı geçmiş demektir”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: