YAPIMCISI, BEREN’İ MAHKEMEYE VERECEK

BEREN SAAT HİÇ BİR MAAZERET GÖSTERMEDEN KENDİ OYNADIĞI FİLMİNİN GALASINA GELMEDİĞİ İÇİN başı dertte!

Magazin

YAPIMCISI, BEREN’İ MAHKEMEYE VERECEK Yapımcılığını Murat Tokat’ın, yönetmenliğini Serdar Akar’ın üstlendiği ‘Gecenin Kanatları’ filminin galası önceki akşam İstinye Park AFM Sinemaları’nda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Basının yoğun ilgi gösterdiği galada filmin başrol oyuncularından Beren Saat’in yer almaması ise adeta şok etkisi yarattı. Saat’in filmden önce basına sızdırılan sevişme görüntülerini protesto ettiği için galaya katılmadığı iddia edilirken, bir diğer dedikodu ise, HT Magazin'den Bora Bağcıbaşı'nın haberine göre yapımcıyla kavga eden sevgilisi Levent Semerci’nin engel olduğu iddiasıydı. Oyuncu kadrosunda, Murat Ünalmış, Erkan Petekkaya, Yavuz Bingöl’ün yanı sıra Alper Kul, Teoman Kumbaracı, Ferit Kaya, Ali Barışık, Cezmi Baskın ve Arif Erkin gibi isimlerin rol aldığı filmin galasına ilgi büyük oldu.

SEVGİLİSİ ENGELLEMİŞ OLABİLİR

Saat’in galaya gelmemesi büyük tepki çekerken yapımcı Murat Tokat, “Oyuncu sözleşme imzalarken önce senaryoyu okur. Okuduğu senaryoyu her haliyle oynayacağınam dair söz verir. Ne çekileceğini bilmiyorsa o sözleşmeyi imzalamaz. Beren sözleşmeye uymadı. Yasal hakkımı kullanacağım. Filmdeki sevişme görüntüleri basına servis edilmedi. Bence beraber olduğu erkek arkadaşıyla bu ortamda o sahneleri beraber görmek istemediler” diye konuştu. Filmde bir örgüt liderini oynayan Yavuz Bingöl de “Emeğe saygı göstermeliydi. Seti olduğunu söylediler. Ama her koşulda burada olmalıydı” sözleriyle sitemetti.

NE OLURSA OLSUN GELMELİYDİ

Filmin oyuncularından Yavuz Bingöl de Beren Saat’e sitem etti: “Hiçbirimiz uzaydan gelmedik. Hepimiz arkadaşız. Emeğe saygı göstermesi lazım diye düşünüyorum. Afişte ilk yazılan Beren Saat yani kendi filmine ölüm kalım olmadığı sürece gelmemesini doğru bulmuyorum.” Erkan Petekkaya ise olay hakkında iğneli bir yorum yaptı: “Herhalde uyku saati geldi uyudu. Çok yorulmuş nefes nefese kalmış yastığını almış yatmış. Yastık gribi olmuş"

DİZİ YAPIMCISI MÜDAHELE ETTİ Mİ?

Beren Saat’in galaya katılmamasıyla ilgili konuşulan en çarpıcı iddia ise güzel oyuncunun oynadığı Aşk-ı Memnu dizisinin yapımcısı Ay Yapım’ın müdahalesiydi. Ay Yapım yetkilerinin Saat’e, “Galaya saatler kala Tokat’ta yedi asker şehit edildi. Filmde canlı bombayı canlandırıyorsun. Galaya katılma” direktifi verdiği ileri sürüldü.

Bu olaylar üzerine Milliyet yazarı Ali Eyüpoğlu bugünkü köşesinde 'Geccenin Kanatları' filminin galasında yaşanan skandala yer verdi. İşte o yazı:

Bildiğim kadarıyla Kırmızıgül, filmin finalinde canlı bombayı patlatacaktı. Ancak dostları, “Canlı bomba, devrimci sol örgütlerin eylem biçimi değil” diyerek, Kırmızıgül’e filmin finalini değiştirtti. Mahsun’un, ‘Geccenin Kanatları’ için canlı bomba yaptığı Beren Saat, değiştirilen senaryo gereği bombayı patlatmadı. Ama galaya katılmayarak yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi! ‘Geccenin Kanatları’ filminin unutulmaz pozlarından biridir! Başroldeki Murat Ünalmış, Erkan Petekkaya, Yavuz Bingöl ve Alper Kul, yan yana dizilir. Dört ‘böcek’ arasında sadece bir ‘çiçek’ vardır.

Filmin galasında tüm ‘böcek’ler vardı. Ama başroldeki tek ‘çiçek’ olan Beren Saat yoktu.
‘Aşk-ı Memnu’ dizisinin yıldızı Beren Saat’in mazeret bildirmeden galaya katılmaması, filmin yapımcısı Murat Tokat’ı fena halde kızdırdı.
Tokat, “Yaptığımız sözleşmeye göre Beren Saat’in galaya gelmesi lazımdı. Galada göremeyince kendisini aradık. Telefonu kapalıydı. Menajerine sorduk, Beren’in dizi çekiminde olduğunu söyledi. Beren, galaya gelmediği gibi hiçbir mazeret de beyan etmedi. Kendisini mahkemeye vereceğim” dedi. Galadan sonra İstinye Park’taki Masa’da film ekibinin partisi, partinin de tek bir gündem maddesi vardı. Herkes, Beren Saat’in galaya katılmamasını konuşuyordu.
Kimisi, Beren Saat’in filmin promosyonu amacıyla medyaya servis edilen sevişme görüntülerinden rahatsızlık duyduğu için galaya gelmediğini söyledi. Kimi de, “Beren’den çok, asıl sevgilisi (Nefes adlı filmin yönetmeni Levent Semerci) o görüntülerin servis edilmesinden rahatsız olup, galaya onu göndermedi” dedi.

BİNGÖL: BEREN ÇOK AYIP ETTİ
Filminin galasına gelmeyen Beren Saat hakkındaki en sert açıklamayı rol arkadaşı Yavuz Bingöl yaptı. Bingöl, Beren Saat’e olan tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Beren’in yaptığı çok ayıp. Bir filmin başrol oyuncusu, rol arkadaşlarını böyle bir günde yalnız bırakır mı? Hele hele Beren’in başkalarını (Sevgilisi Levent Semerci’yi kastediyor) devreye sokması daha ayıp. Neymiş efendim, ‘Sevişme sahneleri basına verilmiş.’ Beren, ‘Aşk-ı Memnu’da her hafta sevişiyor, 70 milyon insan seyrediyor. O sevişme sahneleri de her hafta medyaya servis ediliyor.”

BELEDİYE BAŞKANI FİLMİN YARISINDA SALONDAN ÇIKTI
Anladığım kadarıyla Mahsun Kırmızıgül, bazı şeylerin uğuruna inanan bir insan.
‘Beyaz Melek’te oynattığı bazı oyunculara, ‘uğurlu geldiler’ diye diğer filmlerinde de rol verdi. Kırmızıgül, ‘Gecenin Kanatları’nı da, diğer iki filmi gibi İstinye Park’ın sinemalarında görücüye çıkardı. Ve ‘uğurlu gelsin’ diye, yine üç numaralı salonda izledi.
Bu arada Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da galadaydı. Yanı başımda oturan Demircan, cep telefonuna gelen mesajdan sonra filmin sonunu beklemeden salondan ayrıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: