YARATICI KOALİSYON MOBİLYAYI YORUMLADI

Dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu, sosyetik stilist Ece Sükan ve İtalyan mimar Federico Delrosso Doğtaş Mobilya için Rahmi Koç Müzesi'nde bir araya geldiler..

Magazin

YARATICI KOALİSYON MOBİLYAYI YORUMLADI Cemiyet, iş, sanat dünyasından bir çok ismin katıldığı davette bayanların birbirleriyle girdikleri şıklık yarışına mobilyalar da katılınca ortaya görülmeye değer bir tablo çıktı doğrusu..


Ama bana sorarsanız geccede hoş bayanlardan daha çok dikkat çeken mobilyalardı.. Casual tarzıyla Ece Sükan bile sönük kaldı diyebilirim.


Gelelim davetin diğer detaylarına..

Rahmi Koç Müzesi’nin o elit duruşuna yakışan bir davetti; bunaltıcı, kim kime dumduma bir kalabalık yoktu. Oktay Kaynarca, Metin Uca, Ece Sükan, Atıl Kutoğlu, Ali Ağaoğlu, İsmail Doğan,Güçer Doğan, Davut Doğan, Yılmaz Morgül ve Fatih Terim de geccenin ünlü simalarıydı..


Vatan Şaşmaz’ın sunuculuğunu üstlendiği geccede Enbe Orkestrası da şarkılarıyla konukları coşturdu. Ta ki Yılmaz Morgül sahneye çıkana kadar.. Bir anda salonun havası değişti. O nezih ortam birden düğün salonuna döndü ki bunu da Enbe Orkestrası Şefi Behzat Gerçeker’in suratından okumak hiç de zor olmadı.

Böyle bir geccede Yılmaz Morgül’ün sahnede ne işi vardı, anlamak mümkün değil.. Sadece sahnede tek kalsa iyi, bir ara ünlü mimar Federico Delrosso’yu da sahneye çıkartıp göbek attırmaya çalıştı.. Tabii ki Delrosso, bu tuzağa düşmedi ve Morgül’den kaçmak suretiyle uzaklaştı.. Görülmeye değer oldukça komik bir andı..


Davetin havasını bir anda değiştiren Yılmaz Morgül’le bir ara sohbet etme imkanı da buldum.. Meğer o da tasarım yapmaya başlamış.. Yabancı bir firmaya kıyafet tasarlıyormuş. ‘Yılmaz Morgül ve tasarım!!! Ne alaka?’ şaşkınlığımı gizleyemediğim için kendisine de ilettim ama o mükemmel(!) gözlükleriyle eğlenmeye devam etti.. Eğer o tasarımları da bu kafada yapacaksa oldukça ‘sanatsal’ çalışmalar bizi bekliyor diyebilirim..


Geccenin bir diğer siması Oktay Kaynarca da davet boyunca gelenleri inceledi; hoş bayanları süzdü.. Ama gönlüne ve beynine göre birini bulamamış olacak ki davetten yalnız ayrıldı..

Özlem Sucu
[email protected]

Bunlarda ilginizi çekebilir: