YARATICILIK SORUNUMUZ VAR

Zuhal Olcay, dizilerle kolay para kazanıldığını ancak yaratıcılık konusunda sektörün eksiklikleri olduğunu söyledi.

Magazin

YARATICILIK SORUNUMUZ VAR tv8’de Sunay Akın’ın sunduğu ’Mahya Işıkları’ programına konuk olan Zuhal Olcay, bugünkü dizi piyasasını değerlendirdi.

İnsanların kolay para kazanma hedefinde olduğunu vurgulayan Zuhal Olcay, 'Öyle bir dönem yaşıyoruz ki, insanlar bir şekilde bir anlamda para amaç ve paraya ulaşabilecek en kısa ve en çabuk yolu seçiyorlar. Elbette para da kazanılsın, yapılsın. Hala inatla yaratıcılık sorunumuzun olduğunu düşünüyorum' diye konuştu.

Olcay, insanların diziler yaparak kolay para kazandıklarını ancak bir tiyatro eseri ya da bir müzikal yazmayı tercih etmediğine değindi. Zuhal Olcay, iyi bir tiyatro ve müzikal eseri yazılması durumunda bundan da önemli paralar kazanılabileceğini anlattı.

'Neden böyle düşünmüyoruz?' sorusunu yönelten Zuhal Olcay, dizilerin kolayca yazılabildiğini ancak bir müzikal yazmanın 2-3 yıllık bir yatırım olacağını sözlerine ekledi.

TELEVİZYONGAZETESİ
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: