YARIN MECBUR OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN!

Hava sıcaklığı yeni haftada da ülke genelinde mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde seyredecek. Meteoroloji 10.00-16.00 arası güneşe az çıkılması konusunda uyardı.

Magazin

YARIN MECBUR OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN! Başta Ege ve Akdeniz olmak üzere tüm yutta 40 dereceye varan sıcaklıklar bekleniyor. Ülke genelinde etkili olan yüksek hava sıcaklıklarının yeni haftada da mevsim normallerinin iç kesimlerde 6 ila 8, diğer bölgelerde 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıkları yarından itibaren yeni haftada da etkili olacak.

Yurt genelinde beklenen yüksek hava sıcaklıkları nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, özellikle yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, güneşte kalma sürelerinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirler alınması gerekiyor.


5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: