YARIN YOLA ÇIKACAKLAR DİKKAT!

Bayram tatilinin başlaması ile yaklaşık 350 bin kişi tatile çıkıyor.

Magazin

YARIN YOLA ÇIKACAKLAR DİKKAT! Atatürk Havalimanı'nda özellikle yarın sabah büyük yoğunluk yaşanması bekleniyor. Yetkililer uçak yolcularının havaalanına uçuş saatinden 2.5-3 saat önce gitmesini öneriyor.

Otobüs terminalleri de bayram öncesinin bildik görüntülerini tekrarlıyor. Yoğunluk nedeniyle otobüsler belirlenen saatlerinde hareket edemiyor.

Kurban Bayramı'na iki gün kala trafikte hareketlilik başladı. Birkaç gün de olsa tatil fırsatını değerlendirmek isteyen vatandaşlar yollara düştü. İzmir ve Ankara terminali ile gümrükler de henüz bayram olmamasına rağmen en yoğun günlerini yaşıyor

Kısa bir zaman olsa da insanlar kurban bayramı tatilini değerlendirmek üzere yollara düştü… Otogar ve gümrükler valizleriyle bekleyen yolcular, konvoy oluşturan araçlarla dolu….

Bu noktada yoğun günler yaşayan yerlerden biri de İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali… İZOTAŞ, Kurban Bayramı tatili nedeniyle hareketlilik yaşanmaya başladı.

Kurban Bayramı'nı şehir dışında ve memleketlerinde geçirmek isteyenler otobüs terminallerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Firmalar ek seferlerle yolculardan gelen talebi karşılamaya çalışırken, biletlerini önceden alan vatandaşlar İZOTAŞ'a gelerek otobüslerini beklemeye başladı.

Şirket yetkilileri özellikle İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlere bilet bulmakta sorun yaşanmaya başladığını, talebe göre ek sefer konarak ihtiyacın karşılanmaya çalışılacağını belirtiyor

Ankara'daki otobüs terminali de farklı değil… AŞTİ, en yoğun günlerinden birini yaşıyor. Günde ortalama 300-350 otobüsün çıktığı AŞTİ'de bugünlerde bayram nedeniyle günde bin otobüs çıkıyor. On binlerce vatandaş da Ankara'dan memleketine dönüyor.

Yoğunluğun yaşandığı diğer bir yer ise Halkalı Gümrük Müdürlüğü…

Küçükçekmece'de gümrük işlemlerini tamamlamak için bekleyen TIR'lar bayram yoğunluğu nedeniyle uzun kuyruklar oluşturdu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: