Yarışmacı 'Kim Milyoner Olmak İster'e dava açtı!

Kim Milyoner Olmak İster programına katılan Serpil Kanak, program yöneticilerinin hatalı soru hazırladıklarını söyleyerek dava açtı.

Magazin

Yarışmacı 'Kim Milyoner Olmak İster'e dava açtı! Kim Milyoner Olmak İster programına katılan 20 yaşındaki Serpil Kanak, 60 bin lira tutarındaki soruya doğru cevap verdiği halde program yöneticilerinin hatalı soru hazırladıklarını öne sürerek dava açtı. Serpil Kanak ’Hangisi bir hayvan değildir?’ sorusuna ’Yakamoz’ cevabını verdiğini ama elendiğini söyleyerek, program yöneticilerinin hatalı sorusu nedeniyle ağır hakarete uğradığını ve Toplum önünde onurunun kırıldığını belirtti. 10 bin lira manevi tazminat ile yarışmada hakkı olan 60 bin liranın kendisine ödenmesini talep etti.

Serpil Kanak, avukatı Ada Jale Orhan aracılığıyla sunduğu dilekçesinde "O soruda iki doğru yanıt var. Yarışmadan sonra medyada da sorunun yanlışlığı ile ilgili yazılar çıktı. ’Yakamoz’ hakkında pek çok akademisyen tarafından açıklamalar iletildi. TÜBİTAK, ’yakamoz’un hayvanlar âlemine değil protista denilen tek hücreli canlı sınıfına sokulduğunu belirtti. Kişilik haklarım ihlal edildi. 120 bin liralık soru ile karşılaşmak ve yarışmaya kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Ayrıca uğradığım manevi zararıma karşılık 10 bin lira tazminat ödensin" dedi. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: