YARIŞMAMIZ SAYESİNDE DANS OKULLARI DOLUP TAŞTI

atv'nin pazar ekranına keyif katan yarışması 'Benimle Dans Eder misin?'in kıdemli jüri üyesi Yonca Evcimik: Bu yarışma hedeflediğimiz noktaya varmışız gibi görünüyor. Dans sevgisi Türkiye'de çığ gibi büyüyor. Dans dersi veren okullar dolup taşmaya başladı. Umarım böyle devam ederiz

Magazin

YARIŞMAMIZ SAYESİNDE DANS OKULLARI DOLUP TAŞTI Dansçı, şarkıcı, oyuncu, 10 parmağında 10 marifet olan Yonca Evcimik nam-ı diğer Yoncimik, bu sezon yeniden 'Benimle Dans Eder misin?'in jüri üyesi olarak karşımıza çıktı. Yarışmanın şimdiye kadar sektöre pek çok dansçı ve koreograf kazandırdığını anlatan Evcimik, "Hedeflediğimiz noktaya varmışız gibi gözüküyor. Türkiye'de dansı yaygınlaştırdık. Dans okulları dolup taştı. Reytinglerimizde gösteriyor; çok izleniyoruz. Demek ki bu, çığ gibi büyüyecek" diyor.

'Benimle Dans Eder misin?'le başlayalım. Sizce yarışma hedefine ulaştı mı?
Yarışma hedeflediğimiz noktaya varmışız gibi gözüküyor. atv'deki yeni yarışmaya katılanlar daha önceki yarışmalardan feyz alarak hayatlarına dansı sokmuşlar. Hepsi eğitim almış, kendilerini geliştirmiş ve sonra bu yarışmaya girmiş. Bu demek oluyor ki; biz dansı herkese sevdirmek, gençleri eğitim almaya teşvik etmek gibi amaçlarımıza ulaşmışız.

KONTRATIM DOLMUŞTU
Önceki yarışmalardan çıkanlar şimdi neler yapıyor?
Çoğu şu anda sahnede ve kliplerde dans eden, koreografiler yapan arkadaşlarımız. Yani sektöre de böyle bir şey kazandırdık. Dans dersi veren okullar dolup taştı. Bu çok önemli. Demek ki bu çığ gibi büyüyerek gidecek. Reytinglerimizden de belli, çok seyrediliyoruz. İnşallah devam eder.

Yeni dans okulları açılırken sizin dans okulunuz neden kapandı?
Ekonomik krizden etkilendiğim sanıldı. Alakası yok... 5 senelik kontratım doldu ve anlaşmayı yaptığım ev sahibim vefat etti. Kendisinin eşi ile uzlaşamadık. Üç gün içinde bütün okulu boşaltmak zorunda kaldım. Bütün sebep budur. Gerçi devam etseydi ekonomik kriz yüzünden belki belimizi bükecekti.

BEN ÇOK ZENGİNİM
Peki, çıktığınız yolda hedeflerinizin, hayallerinizi ne kadar gerçekleştirebildiniz?
Valla ben Türkiye'nin en zengin insanlarından biriyim, hayal açısından... Şu ana kadar bütün hayallerimi gerçekleştirdim diyebilirim. Mesela ilkokulda dans kurslarına gidiyordum bütün hedefim önce konservatuvara girmekti, diğer okulların imtihanlarına girip kazandığım halde konservatuarı tercih ettim. Klasik bale eğitimi alıyordum ve hep balerin olarak kendimi sahnede göreceğimi zannediyordum. Fakat 79'da Açıkhava Tiyatrosu'nda 'Yedi Kocalı Hürmüz'ü seyrettim ve o gün hayatımın değişeceğini anladım.

Oyuncu oldunuz değil mi?
Evet. Ertem Eğilmez'in vesilesiyle 'Hababam Sınıfı Güle Güle', 'Kızlar Sınıfı' gibi filmlerde oynadım. Bu arada Devekuşu Kabare Tiyatrosu'na geçtim, tiyatroya başladım.

Müziğe geçiş nasıl oldu?
90'lı yıllarda istediğim, pop müzik yapmak, dünya çapında bir şeyler yapmak, dans etmekti. Olduğum gibi olmak, yırtık blue jean'imle sahneye çıkmak... Gel gör ki, arabesk furyası vardı Türkiye'de. Ama ben Şahin Özer'in ağzından girdim, burnundan çıktım. 91'de 'Abone' albümünü yaptırttım. Hiç inanmadı, hatır için yaptı ama ben çok inanıyordum. 'Abone' 4-5 milyon kaset sattı. Yani benden zengini var mı? Bence yok. (Gülüyor)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: