'Yasak Elma' dizisi Siren Ertan'ı kızdırdı!

Yasak Elma dizisinin yeni bölümünde yer verilen olay, akıllara 18 yıl Siren Ertan'ın yaşadığı meşhur 'davet skandalı'nı getirdi.

Magazin

'Yasak Elma' dizisi Siren Ertan'ı kızdırdı! Başrollerini Şevval Sam, Talat Bulut ve Eda Ece’nin yer aldığı 'Yasak Elma' sosyeteyi yakından takip ediyor.

Melda Kosif’in misafir oyuncu olduğu dizide bazı karakterlerin isimleri için de sosyeteden ilham alınmış.

Posta'dan Müge Dağıstanlı'nın haberine göre; dizide en son öyle bir olay anlatıldı ki, akıllara 18 yıl önce yaşanan o meşhur ‘davet skandalı’ geldi. Olayın kahramanı modacı Siren Ertan’dı.

Şevval Sam’ın oynadığı ‘Ender’, eski eşi ‘Halit’ (Talat Bulut) ve genç karısı ‘Yıldız’ın (Eda Ece) cemiyetteki itibarını zedelemek istedi.

Hayali bir davet düzenleyip Yıldız'a davetiye gönderdi. Sosyeteye girmeye çalışan ‘Yıldız’ bu oyuna geldi. Olmayan geceye gitti. Fotoğrafları çekildi. Günlerce dalga konusu oldu.

Siren Ertan'ın 2000 yılında yaşadığı gerçek olay ise, sosyetik güzel ile o zamanki eşi Ercan Canmutlu'ya haritada var olmayan Tanganika'nın kralının taç giyme töreni için davetiye gönderilmişti. Çift, hayali ülkenin İstanbul Fahri Konsolosluğu tarafından çağrıldıklarını sandı. Resepsiyone uygun diyindiler, Maçka'daki 5 yıldızlı otele gittiler.

Her şeyin düzmece olduğunu anladıklarında vakit çok geçti. Fotoğrafları çekildi. Tabii ki bozuldular. Sosyete bu hayali krallığı ve baloyu yıllarca konuştu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: