Yaşılık belirtisi ilk boyunda başlıyor!

Güzelliğine önem veren kadınlar boyun bölgelerini unutuyor. Oysaki yaşlılık belirtileri ilk boyun bölgesinde kendini gösteriyor. Hassas ve ince deriden oluşan boyun ilerleyen yaşlarda ilk sarkma reaksiyonunu gösteren yerlerden. Bunun için cildinize uyguladığını maskelerden boynunuza da uygulamanız gerekiyor.

Kadın

Yaşılık belirtisi ilk boyunda başlıyor! Gerdanınızın sarkması yüzünüzde başlayacak tehlikenin ilk sinyallerini verdiği için ihmal edilmemesi gereken yerlerden. Cildinize uyguladığınız gibi tonikle silerek sıkılaşmasını sağlamanız ve nemlendiricilerinizi sürerek nemlendirmeniz gereken bölge. Ve haftada bir kez maske yaparak koruma altına alabilirsiniz. Yüzünüz için ne yapıyorsanız aynısını boynunuz için de yapmalısınız.


Yanı sıra boyun egzersizleri de önemlidir. Zamanla yer çekimine karşı koyamayan deri aşağıya doğru sünerek sarkmaya başlayacağından boynunuz için egzersizler uygulamanız gerekiyor.

Bu egzersizleri şu şekilde yapabilirsiniz. Sırt dümdüz omuzlar geriye ve çene yukarı. Omuzlarınız düşüp başınızı geriye yasladığınızda rahatladığınızı da hissedeceksiniz. Sadece yedi adet sinirle dengede durmasına karşın vücudun en ağır bölümüdür. Düşüncelerle yüklü başınızı taşıdığından yükü ağırdır. Bu yüzden kaslarınızı güçlendirerek hareketler yapın ve bakımını ihmal etmeyin.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: