YAŞLANMAYA ERKEN SAVAŞ AÇIN!

Cildin genç görünümünü korumak ve güzel yaşlanmak her kadının rüyası... Peki, yıllar içinde cildin ihtiyaçları ne yönde değişiyor? Hangi yaş aralığında, ne tarz ürünler kullanmalı?

Magazin

YAŞLANMAYA ERKEN SAVAŞ AÇIN! Yaşınız kaç?

20’li yaşlar, kadınların kırışıklıklar, sarkmalar gibi cilt problemleri ile henüz tanışmadığı dönemlerdir. Cilt dokusu sağlamdır, cildin gerginliğini sağlayan kolajen ve elastin üretimi henüz azalmamıştır, kısacası cilt pürüzsüz ve gergindir. Yıllar geçtikçe cilt, zamanın etkilerini yansıtmaya başlar. 30’lu yaşlarda aynada gördüğünüz ilk çizgilerse farklı bir cilt bakımı programına geçmenin zamanının geldiğini gösterir. Artık yaşlanma karşıtı ürünleri kullanmaya başlamanın zamanı gelmiştir! Bu yıllarda cilt, ışıltısını yitirmeye, mimik çizgileriyse belirginleşmeye başlar. Bu yaş grubundaki kişiler için uygun olan ürün, akşamları uygulanacak, ilk çizgilere müdahale edebilecek bir bakım kremidir.

Cildin kurtarıcısı: Hyalüronik asit

İnsan vücudunda doğal olarak sentezlenen hyalüronik asidin cildin genç, diri ve sıkı görünümünde çok önemli bir rolü var. Kendi hacminin 1000 katı kadar su tutma özelliğiyle bu makromolekül, mükemmel bir doğal nemlendirme kapasitesine sahip. Böylece cildin alt tabakalarında bir tampon görevi görerek üst katmanların oldukça sıkı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Doğduğumuzda vücudumuzda yüksek oranda hyalüronik asit bulunur. Bebeklerin pürüzsüz ve yaralanmalarda kendini hemen yenileyen cilt yapısı bunun en güzel kanıtıdır.

Vücutta doğal olarak üretilen hyalüronik asit oranı yıllar geçtikçe azalır. Cilt yüzeyinde meydana gelen bu nemsizlikse kırışıklıkların gün yüzüne çıkmasına neden olur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: