YATAKTA UTANÇ ANLARINI ATLATIN!

Yatakta her şey yolunda olsa bile, kimi zaman öyle durumlarla karşılaşırız ki, çarşafın altında eriyip gitmek isteriz. Yine de sakin olmalıyız, çünkü en feci seks kazaları bile ancak soğukkanlılıkla atlatılabilir!

Magazin

YATAKTA UTANÇ ANLARINI ATLATIN! Seksin en güzel yanlarından biri, hesapsız kitapsız, kontrolsüz, içgüdülerin yönlendirmesiyle yaşanmasıdır. Ama cinsellik de çoğumuz için sınırsız bir özgürlük alanı değil. Onun da kendine göre limitleri, tehlikeleri, tabuları ve utanç anları var.

Beyazperdede ve televizyonda hiç yeri olmayan bazı can sıkıcı durumlarla biz kendi cinsel hayatımızda karşı karşıya kalabilir ve bu tür durumlarda, büyünün bir anda bozulmasından, partnerimizin gözünden düşmekten, seksapelimizi kaybetmekten ya da kendi cinsel arzumuzun yerle bir olmasından endişe edebiliriz. Aslında endişe yaşadığımız kritik anları daha da güçleştirir, işlerin daha da sarpa sarmasına neden olur.

Bu tür durumlarda yapmamız gereken gayet basit: Seks sırasında ve sonrasında neyin üzerinde durup neyi görmezden gelmemiz gerektiğini bilmek.


Dış görünüşünüz sekse hazır değilse!

Bir kadının kendini dış görünüş açısından sekse hazır hissetmemesi, küçük gibi görünse de önemli bir sorun ve onun seks sırasındaki davranışlarını tümüyle etkiler. Böyle bir durumda, bacaklarımızı örtünün altına saklamaya çalışır, saçlarımızı açmaz, ışığın kapalı kalması konusunda ısrar eder, partnerimiz, vücudumuzun 'mayınlı bölgelerine' dokunmasın diye elimizden geleni yaparız...

Aslında biz onların gözüne sokmadıkça, erkekler ayrıntıdaki küçük kusurları, hele vücut bakımıyla ilgili olanları genellikle fark etmiyorlar. Onların fark ettikleri daha çok, bizim o kusur yüzünden yaşadığımız gerginlik oluyor. Tek gecelik ilişkilerde değil ama sürekli bir ilişki içindeyseniz, birlikte olduğunuz erkek, kırk yılda bir ortaya çıkan bu tür durumları görmezden gelecek, hatta siz vurgulamazsanız gerçekten görmeyecektir. Tabii ki hiçbir erkek genel olarak bakımsız, kendini bırakmış, dış görünüşü konusunda özensiz bir kadınla birlikte olmak istemez ama zaten siz de öyle bir kadın değilsiniz. Bu nedenle, mükemmel olma takıntınızı bir kenara bırakın ve ufak tefek geçici defoları ilişki mahremiyetinin bir parçası olarak görün!

Aniden regl olduğunuzda!

On dakika önce onunla yatağa girerken böyle bir durum söz konusu değildi, fakat kadın doğası bu tür sürprizlerle dolu işte.

Öncelikle şunu belirtelim ki, bazı erkekler regl kanından rahatsız olmaz, hatta regl döneminde seks yapmaktan kaçınmaz. Dolayısıyla, regl olduğunuzu hissetseniz dahi endişelenmeyin ve partnerinizin tepkisini bekleyin.

Bu durumu doğal karşılayın ve sorun yaşatmak yerine seks sonrasında hiçbir şey olmamış gibi davranın.

İstenmeyen kokular kontrolü ele geçirirse!

Yakışıklı, şık, zeki, eğlenceli bir erkekle randevudasınız. Her şey harika gidiyor ve gecceyi ikinizden birinin evinde sürdürmeye karar veriyorsunuz. Müstakbel partneriniz üstündekileri çıkarıyor ve bir de bakıyorsunuz, vücudunun salgıladığı ter kokusu bir duvar gibi aranıza girmiş. Bundan daha keyif kaçırıcı, insanın seks isteğini kökten baltalayacak bir durum olabilir mi?

Sekste sık sık politik davranmamız, hatta kimi zaman bir ölçüde kurnazlaşmamız gerekir ve işte bu koku meselesi de, ancak dolambaçlı yollardan atlatılabilecek bir durum. Buradaki tek kesin ve etkili çözüm, partnerinize birlikte duş yapmayı önermek. Böyle bir ön sevişme her erkeğin hoşuna gider ve ayrıca sizin gerçek niyetinizi, yani onu kokudan arıtma planınızı perdelemek için de çok uygundur.

Bol şampuanlı bir duştan ve hatta üzerine kokulu yağlarla yapılan bir masajdan sonra huzur içinde yatağa girebilir, mis gibi kokan erkeğinize dilediğiniz gibi sarılabilirsiniz.

Partneriniz başka bir kadının adını söylerse!

Buna kaza mı denir, yoksa terbiyesizlik mi? Emin değiliz ama söz konusu durumun, ilişkinizle ilgili çok daha genel bir soruna işaret ettiği kesin. Aranızda duygusal bir ilişki varsa, bir erkeğin en kontrolsüz olduğu boşalma anında başka bir kadının ismini telaffuz etmesi, birlikte olduğu kadın için üzerinde durulmaması imkânsız bir sorundur.

Bu durumda seks bitene kadar bu konuda hiçbir şey söylemeyin, çünkü söyledikleriniz partneriniz tarafından salim kafayla dinlenmeyecek, kızgınlığınız ciddiye alınmayacaktır. Önce sevişme sona ermeli, herkes hayal âleminden gerçek hayata dönmeli, kıyafetler giyilmeli ve ancak ondan sonra bu konu masaya yatırılmalı.

Partnerinize bağırıp çağırmak yerine, taşı gediğine koyan sorular sorun; çünkü savunmasını muhtemelen, o ismi söylediği anı hiçbir şekilde hatırlamadığını söyleyerek yapmak isteyecektir. Oysa sizin ondan beklediğiniz herhangi bir hatırlama değil, genel olarak sizinle sevişirken ne hissettiğini, aklından neler geçtiğini bilmek...

Duyduklarınız hoşunuza gitmeyebilir, hatta ilişkinizi beklemediğiniz noktalara sürükleyebilir ama bu, aynı tatsız ve onur kırıcı durumu bir kez daha yaşamaktan iyidir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: