Yaz aylarında hangi sporlar yapılabilir?

Yaz aylarında hangi sporlar yapılmalı?

Kadın

Yaz aylarında hangi sporlar yapılabilir? Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bir çoğumuz fazla kilolarımızdan şikayet eder olduk. Fakat havaların ısınmasıyla birlikte spor yapmak da oldukça zor hale geldi. Sıcak havalarda hangi sporlar yapılmalı?

YÜRÜYÜŞ
Yürüyüş yapmak kalp ritmini fazla artırmaz. Ayrıca sağlık açısından da oldukça önemlidir. Maliyetsiz bir şekilde hem sağlığınıza iyi gelecek hem de sizi fit bir duruma getirecektir.

KOŞU
Yürüyüşe oranla daha fazla efor sarf etmeniza ve çok daha fazla kalori yakmanıza neden olacaktır. Ama özellikle sıcak havalarda riskli hastalıkları olanların yapmamaları daha doğru olur.

YÜZME
Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biridir. Tüm vücudu çalıştırarak çok iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

RÜZGAR SÖRFÜ
Konum itibari ile bu sporu yapabilecek kişilerin mutlaka yapmaları önerilir. Deniz ve rüzgarla iç içe olmanızı sağlayan bu spor oldukça etkili olacaktır.

BİSİKLET SÜRMEK
Bisiklet sürmek de oldukça yararlıdır ama sıcak havalarda dikkat edilmesi gerekir. Özellikle yaz akşamlarının en keyifli sporu olabilir.

NOT: Kilo vermek için spor kadar yemek düzeni de önemlidir. Düzenli ve bilinçli beslenme ile birlikte spor çok faha yararlı olacaktır

Bunlarda ilginizi çekebilir: