Yaz bronzluğunu korumak için neler yapabiliriz?

Tüm yaz uğraşıp yakaladığımız bronzluğu korumak için neler yapabiliriz? Bronzluğu korumanın doğal yolları nelerdir? İşte o yöntemler...

Kadın

Yaz bronzluğunu korumak için neler yapabiliriz? Yazın bolca güneşlenip dilediğiniz bronzluğu elde ettiniz, ancak tatil bitti ve ten renginiz açılmaya mı başladı? O zaman bronzluğu korumanın doğal yöntemlerini anlattığımız haberin detaylarını inceleyelim.

MUTLAKA PEELİNG UYGULAYIN

Yüze peeling uygulayan LUNA 2, dakikada 8 bin titreşimle bir taraftan cildi ölü hücrelerden arındırırken bir taraftan da ciltteki mikro kan dolaşımını destekliyor. Böylece size tazelenmiş ve aydınlık bir cilt sunuyor.

VÜCUDU ES GEÇMEYİN

Elbette vücudu da unutmamak gerek! Vücut bronzluğunu korumak için bedeninize peeling yapmak, pek çok kişi için alışılmamış bir durum olsa da uygulamakta çok fayda olan bir uygulamadır. Peeling işlemi cildin yenilenmesini tetiklediğinden, teninizin biraz daha çabuk solmasına neden olabilir ancak bu sayede tüm vücudunuz orantılı bir şekilde renk değiştirecektir. Muhtemelen yer yer daha koyu ve lekeli bir cilt isteyeceğinize orantılı bir cildi tercih edersiniz.

NEMLENDİRİCİYİ UNUTMAYIN

Nemli vücut, bronzluğun yanı sıra cilt sağlığı için de önemli bir faktördür. Ve elbette nemli bir cilt, bronzluğu da daha uzun süre koruyabiliyor. Bronzluğu en hızlı yüzden kaybettiğimiz için yüze daha özenli ve daha sık bir uygulama yapmanızı tavsiye ediyoruz.

BRONZLAŞTIRICIYI HER YERE SÜRMEYİN

Dinlenmiş ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için bir bronzlaştırıcıdan da yardım alabilirsiniz. İşin sırrı ise; bronzlaştırıcıyı yüzünüzün her yerine değil, güneşin ilk vurduğu yerlere (alına, şakaklara, burnun üstüne ve elmacık kemiklerine) sürmekte.

MANGO-HAVUÇ YİYİN

Beta-karoten (bir tür turuncu-kırmızı pigment) açısından zengin besinler tüketmek cildinizi renklendirir. Tatlı patatesten kayısıya, mangodan havuca pek çok meyve ve sebzede beta-karoten bulunuyor. Bu besinler, cildinize ışıltı kattığı kadar, hem sağlıklı hem de düşük kalorili olduğu için yemek listenizin başında yer alacak!

SIVI TÜKETİN

Yaz-kış en önemli faktör elbette ki su içmek. Yazın sıcaklığı geçiyor diye su tüketimini asla azaltmayın. Zira bol su içmek, üst tabakadaki bronzlaşmış olanlar dâhil hücrelerin ömrünü uzatıyor, ayrıca cildin daha gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Kavun, karpuz ve salatalık gibi besinler de yüksek oranda su içerdiklerinden tüketimini tavsiye ediyoruz.

BEYAZ GİYİNİN

Vee son olarak küçük ama önemli bir hatırlatmada bulunalım. Beyaz renkli giysiler kontrast yaratarak teninizin daha koyu görünmesini sağlarlar. Tiril tiril beyaz bir elbise veya beyaz tonlarında tişörtler tercih etmenizi ve bu kombini kırmızı ruj ile tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

Dudak çatlamasına doğal çözümler!

Dudak çatlamasına doğal çözümler!

Bunlarda ilginizi çekebilir: